کدخبر: ۱۵۶۳۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

همکاری دو رقیب برای تولید آیفون ۸

ممکن است اپل در آی‌فون‌های سال بعد خود قید پنل IPS را بزند و ظاهرا این سامسونگ است که یکه و تنها، تولید پنل‌های OLED آی‌فون ۸ اپل را برعهده خواهد گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز این روزها بازار گوشی‌های هوشمندی که صفحه‌نمایش خمیده دارند گرم است و گفته می‌شود اپل نیز ممکن است در آی‌فون‌های بعدی خود قید صفحه‌نمایش‌های IPS را بزند و صفحه نمایشی بدون حاشیه‌ای که از دو طرف خمیده است را در آی‌فون‌های بعدی اپل شاهد باشیم. تا اینجا این خبر برای کاربران آی‌فون خوشایند است، اما برای هواداران سامسونگ باید بگوییم که از قرار معلوم این پنل‌های خمیده OLED ازسوی سامسونگ برای اپل تولید خواهد شد.

این خبر وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید، سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین تولید کننده پنل‌های OLED در دنیاست و تولید این پنل‌ها را برای آی‌فون یکه و تنها بر عهده می‌گیرد. دلیل آن نیز کاملا روشن است، چرا که اپل به حجم بسیار زیادی از این پنل‌ها در آی‌فون بعدی خود نیاز دارد و سامسونگ تنها تولید کننده‌ای است که می‌تواند به این نیاز اپل پاسخ دهد. البته ذکر این نکته نیز لازم است که از قرار معلوم قرار‌داد تولید پنل‌های OLED برای آی‌فون‌های بعدی از جانب سامسونگ تنها تا دو سال بعد ادامه پیدا خواهد کرد.

واحد تولید پنل‌های موبایل سامسونگ چیزی حدود یک دهه است که برای گوشی‌های همراه هوشمند، پنل‌های موبایل مختلفی را تولید می‌کند و به این ترتیب تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارد. پیش‌بینی می‌شود حضور صفحه نمایش‌ خمیده در آی‌فون ۸ به افزایش فروش این گوشی منجر شود، کارشناسان بر این باور هستند که آی‌فون ۸ با این صفحه نمایش در سال آینده میلادی چیزی حدود ۵۰ میلیون دستگاه فروش خواهد داشت. با این حساب با یک حساب سر انگشتی می‌توان گفت که سود حاصله از تولید و فروش ۵۰ میلیون پنل صفحه نمایش OLED که در آی‌فون‌های بعدی به کار گرفته شده است، مستقیما روانه جیب سامسونگ خواهد شد.