هشت فروند هواپیمای نو امسال تحویل می شود

کدخبر: 156630
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و تامین مالی گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) تا پایان امسال 8 فروند هواپیمای جدید ایرباس و ATR تحویل می‌گیرد. اصغر فخریه کاشان افزود: براساس قراردادی که با شرکت ایرباس امضا شد، این شرکت تا پایان امسال یک فروند هواپیمای 320 و دو فروند هواپیمای 330 دوربرد به ایران ایر تحویل می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا وی با بیان اینکه قرار است نمایندگان کمپانی ATR چهارشنبه این هفته به تهران سفر کنند، گفت: دور نهایی مذاکرات ایران ایر با نمایندگان این شرکت این هفته آغاز می‌شود و انتظار داریم هفته آینده قرارداد ایران ایر با این سازنده هواپیما به امضا برسد. قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل یادآور شد: براساس مذاکرات قبلی با نمایندگان ATR خرید 20 فروند هواپیما از این شرکت قطعی شده است، اما ایران ایر می‌تواند 20 فروند هواپیمای دیگر از این شرکت زیرمجموعه ایرباس خریداری کند. فخریه کاشان درباره تامین مالی خرید این هواپیماها یادآور شد: براساس قراردادی که امضا شده، ایران ایر 15 درصد منابع مالی این هواپیماها را تامین و 85 درصد دیگر منابع مالی از طریق فاینانس خارجی تامین خواهد شد. با توجه به تمایل شرکت‌های خارجی مشکلی در تامین منابع مالی این قراردادها نداریم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و تامین مالی ارزش قرارداد ایران‌ایر با کمپانی ATR برای خرید20 فروند هواپیما را کمتر از 500 میلیون دلار و ایرباس را کمتر از 10 میلیارد دلار اعلام کرد. وی درباره ارزش قرارداد ایران ایر با بوئینگ گفت: هرچند شرکت بوئینگ اعلام کرده که ارزش قراردادش با ایران ایر 16 میلیارد و 600 میلیون دلار است، اما با توجه به نوع سفارش ما و امکانات انتخابی آن، ارزش قرارداد خرید 80 فروند هواپیمای بوئینگ حدود 50 درصد این مبلغ است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما