کدخبر: ۱۵۸۹۲۱ لینک کوتاه

زمان تزریق وام ۴۰ میلیونی به پروژه های مسکن مهر

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه جلسات هماهنگی پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر در حال حاضر توسط تیمی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن در حال برگزاری است، گفت: از هفته آینده پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر به پروژه‌ها تزریق می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سعید غفوری با اشاره به اینکه امیدواریم تحویل واحدهای مسکن مهر با تزریق تسهیلات 40 میلیون تومانی مسکن مهر سرعت بیشتر و بهتری به خود بگیرد، گفت: جلسات هماهنگی برای پرداخت تسیهیلات 40 میلیونی مسکن مهر متشکل از تیمی از وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن انجام شده و امیدواریم که از هفته آینده تزریق تسهیلات 40 میلیونی مسکن مهر به پروژه‌ها آغاز شود.

غفوری با اشاره به اینکه اعتقادی به افتتاح واحدهای مسکن مهر ندارد بلکه تحویل واحدها بهترین روش برای سرعت دادن افتتاح  واحدهای مسکن مهر است، گفت: ما افتتاح واحدهای مسکن مهر را نخواهیم داشت.تلاش ما تحویل واحد به واحد و بلوک به بلوک است بنابراین تحویل واحدهای مسکن مهر در فاز 8 آغاز و پس از آن به سراغ واحدهای مسکن مهر در فاز 5 سپس فاز 11 و فاز 9 قدیم خواهیم رفت.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: تلاش خواهیم کرد به صورت شبانه روزی کار تکمیل پروژه‌ها را از اوایل اسفندماه سال جاری به صورت شبانه روزی و 24 ساعته ادامه دهیم تا به دستورات رئیس جمهور که همانا تحویل هرچه سریعتر واحدهای مسکن مهر است، عمل کنیم.

بر اساس این گزارش، شب گذشته اداره اعتبارات بانک مرکزی افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر از 30 میلیون تومان به 40 میلیون تومان را به بانک‌های عامل مسکن، ملی، صادرات، تجارت، ملت و رفاه ابلاغ کرد.

بنابراین گزارش، با این مصوبه پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر که تاکنون فروش اقساطی نشده‌اند با رعایت سقف کلی قبلی تسهیلات مسکن مهر (مبلغ 555384 میلیارد ریال) که به بانک‌های عامل و بانک مسکن ابلاغ شد،از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.