کدخبر: ۱۹۷۵۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند تومان سود سهام عدالت به حساب افراد واریز شد؟

ایسنا: رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره با واریز مرحله اول سود سهام عدالت می‌گوید از این سود هیچ مبلغی بابت هیچ چیزی کسر نشده است.

علی‌اشرف عبدالله پوری حسینی در پاسخ به اینکه آیا سود سهام عدالت که واریز شده از حساب‌ها برداشت شده یا اینکه به عنوان مالیات یا بیمه مبلغی از آن کسر شده، اظهار کرد: خیر. از سود سهام عدالت هیچ مبلغی کسر نشده است.

وی که در میان صحبت‌هایش چندین بار تاکید کرد بابت هیچ چیزی، هیچ پولی از سود سهام عدالت مشمولان کسر نشده، در پاسخ به اینکه آیا امکان دارد بانک اشتباها مبلغی از سود سهام عدالت کسر کرده باشد یا مبالغی را از حساب مشمولان برداشت کرده باشد؟ گفت: بانک هم اشتباه نمی‌کند، برای چه چیزی بانک باید پول برداشت کند؟

رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: اگر کسی در این مورد چیزی می‌داند با تلفن گویای سازمان خصوصی‌سازی تماس گرفته و اطلاع‌رسانی کند تا ما این موضوع را پیگیری کنیم. من تاکید می‌کنم که اصلا چنین چیزی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، پرداخت سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ به ازای هر نفر ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان از روز گذشته واریز شد، این پرداخت برای همه ۴۷ میلیون نفر به صورت یکجا امکان‌پذیر نیست و سود  به مرور و در سه مرحله طی چهار ماه به حساب مشمولان انتقال خواهد یافت، اما به گفته پوری حسینی اگر شرکت‌ها تا پایان اسفندماه کل سود را به ما پرداخت کردند ما آن مبالغ را در یک نوبت به حساب مشمولان واریز خواهیم کرد.

مشمولانی که شامل تخفیف نمی‌شدند و هیچ پولی هم بابت پر کردن حساب سهام عدالتشان واریز نکردند، اگر در گذشته سودی نگرفته باشند ارزش سهام عدالتشان در مجموع ۵۳۲ هزار تومان است که سود سال مالی ۱۳۹۵ برای آنها ۷۹ هزار و ۸۰۰ تومان می‌شود.

طبق گفته مسئولان سازمان خصوصی سازی مشمولان سهام عدالت که از محل آورده نقدی یا تخفیف ارزش سهام عدالتشان یک میلیون تومان است، سود سال مالی ۱۳۹۵ برای آن ها ۱۵۰ هزار تومان می شود که روز گذشته در مرحله اول ۵۰ هزار تومان دریافت کردند. افرادی که کمتر از یک میلیون تومان سهام عدالت دارند ۰.۱۵ ارزش سهامشان سود دریافت می‌کنند.

تلفن گویای ۸۳۳۳۸ برای رسیدگی به موضوع سهام عدالت آماده پاسخگویی است.


برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سهام عدالت می توانید مطالب زیر را مطالعه نمائید: