کدخبر: ۲۰۸۹۱۱ لینک کوتاه

افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد

استاندار کرمان از افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان خبر داد.

استاندار کرمان از افتتاح مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان خبرداد.

به گزارش ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" در حاشیه سفر وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به استان کرمان گفت: مرحله نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اجرای این مرحله بیش از 420 میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است که با آغاز به کار مرحله نخست این طرح  200 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.استاندار کرمان گفت: همچنین روز پنجشنبه 30 فروردین با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اجرای طرحهایی به ارزش 844 میلیارد تومان در استان کرمان آغاز می شود که یکی از این طرح‌ها کارخانه تولید لوازم یکبار مصرف سیلیکون با ۱۱ میلیون یورو سرمایه‌گذاری توسط یک شرکت آلمانی خواهد بود.

رزم حسینی گفت: نخستین شهرک صنعتی کشور با سرمایه گذاری خارجی به مساحت 500 هکتار در رفسنجان آماده سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی شده است و یک شرکت چینی تاکنون 30 میلیون دلار برای تامین زیرساخت‌های این شهرک هزینه کرده است.