کدخبر: ۲۱۰۱۳۸ لینک کوتاه

رئیس اتحادیه لوازم خانگی:

لوازم خانگی ۵ تا ۱۵ درصد گران شد

رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: تولیدکنندگان لوازم خانگی از بهمن ماه سال گذشته در نظر داشتند که قیمت محصولات خود را افزایش دهند، اما به دنبال بخشنامه‌های دولت مبنی بر جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تا پایان فروردین ماه، از افزایش قیمت ها خودداری کردند. حالا از اول اردیبهشت ماه، قیمت انواع لوازم خانگی داخلی و خارجی به‌طور میانگین ۱۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ «محمد طحان پور»، رئیس اتحادیه لوازم خانگی دامنه افزایش قیمت انواع لوازم خانگی داخلی و خارجی را بین 5 تا 15 درصد ذکر کرد و گفت: البته برخی از واحدهای صنفی سوء استفاده کرده و قیمت اقلام کم فروش خود را پنج درصد و قیمت اقلام پر فروش خود را 15 درصد افزایش داده اند.

وی با اشاره به اینکه عرضه لوازم خانگی در بازار بیشتر از تقاضا است، گفت: به همین سبب لوازم خانگی مشمول قیمت گذاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیست.

طحان پور در ادامه سخنان خود از رکود در بازار لوازم خانگی خبر داد و گفت: در صورتی که هوا تا پایان اردیبهشت گرم تر شود، بازار لوازم خانگی تکان می خورد چرا که مشتریان در کنار کولر، اقلام دیگری نیز خریداری می کنند اما در غیر این صورت، رکود بازار لوازم خانگی تا پایان ماه مبارک رمضان (اواخر خرداد) ادامه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در مورد سیاست ارزی دولت نیز گفت: هر چند به گفته واردکنندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی، هنوز ارز 4200 تومانی به این بخش اختصاص نیافته است، اما ورود دولت به این بخش درست بود.

وی از دولت درخواست کرد که در صورت اختصاص ارز به واردکنندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی، اتحادیه لوازم خانگی را با ارسال رونوشت در جریان قرار دهد تا از این طریق از افزایش قیمت های آن شرکت با بهانه نوسانات ارزی، جلوگیری شود.