کدخبر: ۲۱۰۸۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ کارمندان/ تلاش مجلس برای افزایش حقوق و کارمندان

تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ کارمندان/ تلاش مجلس برای افزایش حقوق و کارمندان

اقتصادنیوز: عضو هیئت رئیسه مجلس از بررسی مصوبه اخیر دولت مبنی بر افزایش ۶ الی ۱۲ درصدی حقوق کارمندان در هیئت مصوبات دولت با قوانین مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق کارمندان دولت، اظهار داشت: قرار است مصوبه اخیر هیئت دولت درباره افزایش حقوق‌ها در جلسه هیئت رئیسه مجلس بررسی  و از آقای لاریجانی درخواست شود که این مصوبه را خلاف قانون اعلام کند.

وی افزود: براساس مصوبه مجلس کمترین حقوق باید 20 درصد افزایش یابد، اما طبق مصوبه هیئت دولت تعیین شده که کمترین حقوق 12 الی 16 درصد افزایش یابد که این خلاف قانون است.

عضو هیئت رئیسه مجلس در همین زمینه ادامه داد: مصوبه مذکور باید در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس مطرح و بررسی شود. پس از آن این هیئت نظر مشورتی خود را به رئیس مجلس ارائه می‌دهد تا وی درباره این مسئله تصمیم‌گیری کند. امیدواریم با کمک آقای لاریجانی مصوبه‌ای که مجلس مبنی بر افزایش 20 درصدی حقوق برای حداقل حقوق‌بگیران تعیین کرده، اعمال شود.

امیرآبادی فراهانی با تاکید بر اینکه مصوبه دولت مخالف اصل و روح قانون است، اضافه کرد: قرار است آقای تاجگردون که رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 بود، نظر نمایندگان در این مورد را به رئیس مجلس منتقل کند.