کدخبر: ۲۱۱۰۳۶ لینک کوتاه

کاهش حباب ۲۰۰ هزار تومانی سکه به ۵۰ هزار تومان

رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر کشور، گفت: در حال حاضر حباب سکه ۵۰ تومان بوده و بانک مرکزی به دلیل عدم نیاز بازار، حراج را متوقف کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خانه ملت، محمد کشتی آرای با اشاره به آخرین وضعیت بازار سکه و طلا، گفت: وضعیت حباب بازار سکه به حداقل میزان رسیده و در حال حاضر حدود 50 هزار تومان حباب وجود دارد.

رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینکه به دلیل برآورده شدن نیاز بازار، از حباب قیمتی سکه کاسته شده است، افزود: سکه در هفته های اخیر حدود 200 هزار تومان حباب داشت که در حال حاضر این حباب شکسته شده و در واقع نشان می دهد که واگذاری سکه توسط بانک مرکزی تاثیر مثبتی روی بازار داشته است.

 

بانک مرکزی به دلیل عدم نیاز بازار، حراج سکه را متوقف کرد

وی ادامه داد: در حال حاضر بانک مرکزی به دلیل عدم نیاز بازار، حراج و ثبت نام سکه را متوقف کرده است.

کشتی آرای با بیان اینکه در حال حاضر طوفانی در بازار سکه دیده نمی شود، یادآور شد: هر لحظه می تواند اتفاقاتی در حوزه سیاسی و اقتصاد بین المل رخ دهد و تغییراتی در بازار سکه ایجاد کند، اما ثبات قیمت تا 2 روز آینده می تواند ادامه یابد.

 رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر کشور، تصریح کرد: با توجه به نوسانات جهانی، قیمت طلا  هم اکنون در کشور  نوسان دارد و  احتمالا نوسانات که تابع قیمت جهانی بوده در روزهای آینده ادامه یابد./