کدخبر: ۲۱۱۸۷۳ لینک کوتاه

قطعه‎سازان خودرو: بیکاری بیش از ۵ هزار نفر با گرانی محصولات

دبیر انجمن همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با بیان اینکه قیمت قطعات خودرو باید تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: عدم افزایش قیمت ها شاغلین ۵۵۰۰ نفری صنعت قطعه سازی کشور را با معضل بیکاری روبه رو خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز محبی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه شرایط جدید اقتصادی کشور و تعیین نرخ دلار 4200 تومانی مشکلات زیادی را برای واحدهای قطعه سازی به وجود آورده است، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت قطعات باید تا 30 درصد افزایش پیدا کند در غیر این صورت شاغلین 5500 هزار نفری صنعت قطعه سازی کشور با معضل بیکاری روبه رو خواهد شد.

وی با بیان اینکه  امروز قطعه سازان  خودرو با ضرر فعالیت می کنند، افزود: عمده مواد اولیه به صورت نقدی فروخته می شود و همین امر عاملی شده تا واحدهای تولیدی با کمبود نقدینگی شدید مواجه شوند.

دبیر انجمن همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با اشاره به اینکه خودروسازان به دلیل قیمت گذاری شورای رقابت مجوزی برای افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان ندارند، گفت: اگر افزایش قیمت ها اعمال نشود قطعه سازان دیگر توان تولید قطعه برای این خودروها را ندارند.

محبی نژاد اضافه کرد: نامه نگاری های متعددی با مسئولان مربوطه برای خروج شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو انجام داده ایم اما هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم.