صعود 439 واحدی شاخص کل بورس

کدخبر: 212575
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۴۳۹ واحدی روی رقم ۹۳ هزار و ۶۰۵ واحد ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا؛ امروز سه‌شنبه 18 اردیبهشت ماه، شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۳۶ واحدی عدد ۱۶ هزار و ۶۳۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با رشد ۶۱۷ واحدی به رقم  ۹۹ هزار و ۷۸۳ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۳۸۳ واحدی به رقم ۶۶ هزار و ۶۴۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۵۵۶ واحدی عدد  ۱۹۸ هزار و ۵۵۰ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۷ واحدی روی رقم یک هزار و ۷۸ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ملی صنایع مس ایران با ۴۴ واحد ، پالایش نفت بندر عباس با ۴۲ واحد و فولاد خراسان با ۳۷ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ارتباطات سیار ایران با ۱۲ واحد، مخابرات ایران با ۹ واحد و صنایع پتروشیمی کرمانشاه با ۸ واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۸۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۶۰۸ نوبت داد و ستد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما