کدخبر: ۲۱۴۶۴۹ لینک کوتاه

برخلاف وعده ترامپ، شرکت چینی ZTE در لیست تحریم‌ها ماند

اقتصادنیوز؛ بخش اصلاح قوانین مجلس نمایندگان ایالات متحده، به اتفاق آرا به این نتیجه رسید که شرکت چینی ZTE را همچنان در فهرست تحریم‌ها نگه دارد. این در حالی است که دونالد ترامپ طی روزهای گذشته در قالب یک توییت، وعده اصلاح این تحریم را به چینی ها داده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ کمیته اصلاحات مجلس نمایندگان ایالات متحده به اتفاق آرا تحریم ها علیه سازنده تلفن های چینی را تصویب میکند.

این کمیته روز گذشته به طور قطع مواضع خود را شرح داد. نویسنده این اصلاحیه گفته است که این اصلاحیه مانع از این خواهد شد که یک شرکت خارجی که به حکومتش وابستگی دارد با دور زدن تحریم ها، به دستگاه ها و شبکه هایی نفوذ کند که در حال حاضر برای زندگی آمریکایی ها ضروری است.

ZTE، چهارمین تولیدکننده تلفن هوشمند در آمریکا، از سوی وزارت بازرگانی ایالات متحده، محکوم شد.محکومیتی که یک ممنوعیت هفت ساله را برای این شرکت رقم می زد. ZTE در تلاش بود تا این دستور  را لغو کند و امیدوار بود که مذاکرات تجاری دو جانبه بین ایالات متحده و چین گسترده تر شود. طی روز یکشنبه گذشته نیز ترامپ در قالب توییتی اعلام کرد که راهی برای بازگشت چینی ها به سر کارشان پیدا خواهد کرد و گفت که از اداره بازرگانی برای یافتن یک راه حل منطقی کمک می گیرد. 

ZTE بخش مهمی از بحث های گستردهتر بین چین و ایالات متحده، به عنوان بزرگترین اقتصادهای جهان را شکل میدهد.

با این همه به نظر نمی رسد نظرات رئیس جمهور و بخش بازرگانی ایالات متحده چندان همسو باشد.تا این لحظه کاخ سفید و کمپانی چینی در ین خصوص واکنشی نشان ندادهاند.