کدخبر: ۲۲۰۲۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس بانک مرکزی افشا کرد

برنامه‌ برخی از بازیگران بازار برای گرانفروشی با دلار ۴۲۰۰ تومانی

اقتصادنیوز:‌رئیس کل بانک مرکزی از سناریوهای برخی از فعالان اقتصادی برای سواستفاده از دلار ۴۲۰۰ تومانی خبرداد. او با بیان اینکه برخی‌ها با دلار ۴۲۰۰ تومانی در پی افزایش واردات هستند، تا کالاهای وارداتی را گران‌تر بفروشند، اعلام کرد: بانک مرکزی در جریان است و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.ژژ

به گزارش‌ اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، ولی‌الله سیف اظهار داشت: تصمیم دولت در خصوص بازار ارز که در فروردین ماه اجرایی شد، اقدام سنجیده ای تلقی می‌شود؛ چراکه حداقل اعمال سیاست ارزی دولت باعث شد که با خروج آمریکا از برجام، بازار ارز با شوک جدید روبه رو نشود و به نوعی مصونیت در نسبی ایجاد کرد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در حال حاضر واحدهای تولیدی این اطمینان را دارند که مواد اولیه خود را می توانند با دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تامین کنند؛ البته تصمیمات ارزی دولت در آینده کامل تر و پخته تر می شود.

سیف تصریح کرد: اینکه مطرح می شود برخی ها با دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی درصدد افزایش واردات هستند تا بتوانند کالاهای وارداتی را با قیمتی گران تر بفروشند، موضوعی است که بانک مرکزی در جریان آن است و اقدامات لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی یاد آور شد: تلاش می شود در آینده، نقص ها در خصوص مسائل ارزی کشور برطرف شود.