کدخبر: ۲۲۴۹۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
لابی کیهان برای چینی‌ها؛ چینی‌ها  با همه بی‎مهری‌های دولت روحانی، باز حاضرند وارد اقتصاد ایران شوند/ باچین و روسیه قرارداد 50 ساله ببندیم!

لابی کیهان برای چینی‌ها؛ چینی‌ها با همه بی‎مهری‌های دولت روحانی، باز حاضرند وارد اقتصاد ایران شوند/ باچین و روسیه قرارداد ۵۰ ساله ببندیم!

اقتصادنیوز: کیهان در سرمقاله خود ضمن تقبیح اروپایی‌ها به حمایت از چین وروسیه پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت:نتیجه «نگاه به غرب» در دولت ما و در بین مجامع علمی و سیاسی ما این شد که ما شرکت سرمایه‌گذار و بهره‌بردار چینی را از حوزه عظیم نفتی آزادگان بیرون کرده و به پنجره‌های «توتال فرانسه» دخیل ببندیم این در حالی بود که قبلاً این شرکت را در بدعهدی تجربه کرده بودیم. توتال شش ماه هم نماند و با تهدید ترامپ به خروج از برجام پا پس کشید و از ایران رفت. هم اینک چینی‌ها علیرغم خلف وعده‌ای که از ما دیدند، آمادگی دارند دوباره در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده و تا حد صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز به صحنه بیایند که این به معنای پایان اثرپذیری ایران از تهدیدات آمریکا در توقف صادرات نفت ایران است.ما می‌توانیم با یک قرارداد 20 و حتی 50 ساله بین شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذار ایرانی، چینی، روسی و هندی و با حفظ سیطره ایران بر منابع خود یک «کنسرسیوم» تشکیل دهیم و از این طریق به تجارت خارجی خود و روند آن ثبات بدهیم. ریال، یوان، روبل و روپیه می‌توانند در این روند به عنوان ارز معتبر برای شرکاء به رسمیت شناخته شده و از این طریق به پول ملی خود اعتبار بخشیده و روند فعلی نزول دائمی آن را متوقف گردانیم.