آماده باش کره جنوبی برای جنگ تجاری چین و آمریکا

کدخبر: 225998
اقتصاد نیوز: وزارت تجارت کره جنوبی که پیشتر گفته بود تحت تاثیر رویارویی تجاری آمریکا و چین قرار نمی گیرد، امروز (یکشنبه) از آماده باش برای مقابله با موج درگیری های اقتصادی دو کشور خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود جنگ تجاری چین و آمریکا تاثیر زیادی بر تجارت کره جنوبی نخواهد داشت اما شاخصه های سهام کره نیز در حال افت است که نشان دهنده واکنش منفی بازار به این شرایط است.

وزارت تجارت، انرژی و صنایع این کشور روز یکشنبه در بیانیه ای آورده است یک تیم در حال بررسی تاثیرات این درگیری تجاری بر روی شرکت ها، صنایع محلی و صادرات است.

قرار است 'کانگ سونگ چیون' معاون این وزارتخانه نشست هایی را با دست اندرکاران صنایع و بخش های مختلف تولیدی و فدراسیون های تجاری کره جنوبی برگزار کند.

موسسه تجارت و اقتصاد صنعتی کره جنوبی هم در تحقیقاتی آورده است که جنگ همه جانبه تجاری چین و آمریکا باعث کاهش رشد تولید ناخالص ملی آنها می شود و تجارت و صادرات کشورهای دیگر نظیر کره جنوبی را تحت تاثیرات منفی قرار خواهد داد.

آمریکا تصمیم گرفته است روی نزدیک به 6 هزار قلم از کالاهای وارداتی چین تعرفه 10 درصدی در نظر گیرد که شامل 200 میلیارد دلار از این اقلام می شود.

این فهرست، کالاهای مختلفی از مواد غذایی و معدنی گرفته تا اقلام مصرفی را شامل می شود و این می تواند شرایط را برای تجارت کره جنوبی هم دگرگون کند.

نخستین مرحله اعمال تعرفه بر روی 34 میلیارد دلار از کالاهای چینی از ابتدای ماه جولای آغاز شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما