کدخبر: ۲۳۰۴۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اطلاع‌رسانی شرکت نفت از آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

اطلاع‌رسانی شرکت نفت از آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

اقتصاد نیوز: شرکت ملی نفت ایران ۲۰ تیرماه امسال شماره حساب‌های متعددی را که رونوشت آن در اختیار وکیل بابک زنجانی قرار گرفته برای واریز بدهی به شرکای خارجی این مجرم نفتی اعلام کرد، اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، یکی از اتهامات پرونده بابک زنجانی که از سال ۱۳۹۴ گشوده شده به فروش نفت مربوط می‌شود که با وجود وعده متعدد شرکای خارجی او مبنی بر پرداخت حدود دو میلیارد یورو بدهی او به شرکت ملی نفت ایران، هنوز هیچ پرداختی صورت نگرفته است.

شرکت ملی نفت اعلام کرده است که نمایندگان این شرکت در سال‌های گذشته برای دریافت مطالبات این شرکت از زنجانی بارها در جلسات مکرر حضور پیدا کرده و به سفرهای متعددی رفتند، اما آنها نه تنها هیچ گام مثبتی در این زمینه برنداشتند، بلکه سعی در طولانی کردن پروسه مذاکرات و پرداخت بدهی داشته و دارند.

شرکت ملی نفت ایران همچنین در آخرین اقدام، علاوه بر این که در تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۷ شماره حساب‌های متعددی را برای دریافت مطالباتش به شرکای خارجی این مجرم نفتی اعلام کرد به همراه هیئتی متشکل از دستگاه‌های ذی‌ربط به بانک‌های خارجی که شرکای خارجی آقای زنجانی برای افتتاح حساب مشترک عنوان کرده بودند مراجعه، اما به محض هماهنگی‌های انجام شده، آنها بلافاصله اقدام به تغییر بانک کردند. ضمن این که شرایطی که شرکای خارجی این مجرم نفتی اعلام کردند مورد قبول بانک‌ها واقع نشد.

پیشتر وکیل بابم زنجانی در گفت‌وگویی گفته بود: «شرکای خارجی موکلم به دوستان ما در شرکت ملی نفت ایران اعلام کردند که با توجه به شرایط فعلی یا شما، یک بانک معتبری که مورد قبول خودتان هست اعلام کنید که این شرایط را بپذیرد و حساب مشترک باز کنید که ما در همانجا حساب باز کنیم، یا این‌که در بانکی که ما اعلام می‌کنیم حضور یابیم و آن حساب باز و امکان انتقال وجه فراهم شود. از این موضوع بیشتر از یک ماه می‌گذرد و شرکت ملی نفت ایران نه خودش توانسته بانک خارجی معرفی کند که بتواند قرارداد فیمابین را اجرایی و عملیاتی کند و نه پاسخی به شرکای خارجی داده است.»