تشکیل کمیته‌ای برای رفع مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط نوسانات ارزی

کدخبر: 230592
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ایجاد کمیته‌ای برای رفع مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط نوسانات ارزی خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل ازایسنا، دکتر مسعود برومند با اشاره به چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری در شرایط نوسانات ارزی، اظهار کرد: برای رفع چالش این شرکت‌ها کمیته‌ای متشکل از معاونان مربوط در وزارت علوم راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در این کمیته همه فعالیت‌های مرتبط با حوزه‌های علمی و فناوری همچون سفرهای تحقیقاتی و پژوهشی و فرصت‌های مطالعاتی انجمن‌های علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری مطرح و بررسی می‌شود.

برومند خاطر نشان کرد: چالش‌های ارزی این شرکت‌ها از طریق این کمیته به بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در شرایط نوسات ارزی ثبت سفارش‌های این شرکت‌ها با چالش‌هایی همراه شده است، ادامه داد: تشکیل این کمیته برای حمایت از شرکت‌ها در چنین شرایط است و در حال حاضر این کمیته فعال شده است.

برومند با بیان اینکه بانک مرکزی نیز ترجیح می‌دهد که اطلاعات در این زمینه از سوی یک مرکز ارائه شود، یادآور شد: اگر شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری در این حوزه مشکلاتی داشته باشند، ما این مشکلات را به بانک مرکزی اعلام می‌کنیم.

 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما