کدخبر: ۲۳۱۲۰۷ لینک کوتاه

بزرگترین بانک ایتالیا به دنبال توافق با آمریکا بر سر ایران

اقتصادنیوز: مدیر عامل «یونی کردیت» بانک ایتالیا گفت: مطمئن هستیم که تا پایان سال جاری میلادی با آمریکا در راستای مسئله مطرح شده نقض تحریم ها در ایران به توافق می رسیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا به نقل از رویترز، «جین پیئری» مدیر عامل بانک «یونی کردیت»، بزرگترین بانک ایتالیا گفت: انتظار می رود طی ماه های آینده با ایالات متحده در مورد موضوع نقض تحریم های ادعا شده در ایران به توافق برسیم.

وی در کنفرانس نتایج سه ماه دوم شرکت ها گفت: مطمئن هستیم که با ایالات متحده قبل از پایان سال جاری میلادی به توافق می رسیم. بر همین اساس، در سال ۲۰۱۱ میلادی «یونی کردیت» از سوی مراجع قانونی نیویورک به دلیل انجام فعالیت با شرکت های ایرانی که مشمول نقض قوانین تحریم می شود، احضار شده بود.

همچنین وزارت دادگستری ایالات متحده در سال ۲۰۱۲ میلادی تحقیقات را در این باره شروع کرد تا ابعاد آن را مشخص کند و معلوم شود که «یونی کردیت» به چه میزان ناقض قوانین اعلام شده از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) بوده است.

بر پایه این گزارش «یونی کردیت» اعلام کرد که در حال انجام تحقیقات داخلی خود بمنظور دسترسی به پرداخت های گذشته به دلار آمریکا با توجه به تحریم های وضع شده از سوی ایالت متحده است.