کدخبر: ۲۳۶۷۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پرداخت وام ضروری بازنشستگان از مهرماه آغاز می شود

پرداخت وام ضروری بازنشستگان از مهرماه آغاز می شود

اقتصاد نیوز: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ثبت نام ۱۶۰ هزار بازنشسته و آغاز پرداخت تسهیلات از ابتدای مهر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبِنا، جمشید تقی زاده با بیان این مطلب از پرداخت وام ضروری بازنشستگان از اول مهر خبر داد و افزود: حدود ۱۶۰ هزار بازنشسته برای دریافت وام ۵ میلیونی ثبت‌نام کرده اند. وی ادامه داد: از اول شهریور ثبت‌نام آغاز شده و تا پایان شهریور ادامه دارد. سامانه‌ صندوق بازنشستگی در همه استان‌ها فعال است و از اول مهر ماه نیز پرداخت وام ها آغاز می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: ۲ هزار میلیارد تومان برای ۴۰۰ هزار نفر بازنشسته تخصیص یافته و به هر نفر ۵ میلیون تومان وام ضروری با ۴ درصد کارمزد داده می شود. تقی زاده گفت: این افراد ۳۶ ماهه کسر حقوق خواهند داشت و کارمزد آن خیلی بالا نیست.

وی ادامه داد: اگر آمار افراد ثبت‌نام شده بیش از پیش‌بینی ها باشد قرعه‌کشی می کنیم و اگر نیاز باشد دولت هم پشتیبانی می کند، به دنبال حمایت حداکثری از بازنشستگان هستیم و افزایش امید به زندگی بازنشستگان جزو اهداف اصلی ماست. تقی زاده افزود: به افرادی که نیاز ضروری دارند برای بار دوم هم می دهیم اما اولویت با کسانی است که نگرفته‌اند.