کدخبر: ۲۳۷۵۴۱ لینک کوتاه

طرح کوپن الکترونیک در دولت مصوب نشده است

اقتصادنیوز: معاون وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: تخصیص کوپن الکترونیک در حد یک پیشنهاد از سوی این وزارتخانه در دولت مطرح شد، اما نهایی و قطعی نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پس از بروز نوسان های ارزی «علی ربیعی» وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح توزیع سبد کالایی برای حمایت از کارگران و اقشارکم درآمد و آسیب پذیر را مطرح کرد و با تداوم نوسان های ارزی و به منظور جلوگیری از کمبود کالا در بازار «انوشیروان محسنی بندپی» نیز به تازگی از طرح توزیع کوپن الکترونیک، برای تامین اقلام اساسی هشت دهک جامعه خبر داد.

«احمد میدری» معاون وزارت تعاون در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این بود که امکان خرید اقلام اساسی از جمله برنج، گوشت، روغن، تخم مرغ و لبنیات با قیمت تثبیت شده از طریق کارتهای الکترونیک مهیا شود.

وی افزود: اکنون دولت بر روی کالاهای یاد شده یارانه اساسی می دهد، اما در برخی موارد، این کالاها به سختی دراختیار مردم قرار می گیرد یا این اقلام در بازار وجود ندارد.

معاون وزیر کار تصریح کرد: قیمت مرغ در بازار هر کیلوگرم 9 هزار تومان باید باشد، اما این گوشت با نرخ 11 هزار تومان عرضه می شود که برای رفع مشکل، پیشنهاد شد از طریق کارتهای توزیع یارانه انجام شود.

میدری یادآور شد: هنوز جزییات اجرای طرح کوپن الکترونیک مشخص نیست، زیرا اجرای آن به تصویب دولت نرسیده، اما می توان این طرح را با دو روش اجرایی ساخت.

وی توضیح داد: خرید اقلام با کارت هوشنمد برای ثبت میزان خرید و مصرف کالاهای اساسی، توزیع کالاهای اساسی بر اساس سهمیه بندی افراد، از جمله طرح هایی است که می توان برای اجرای کوپن الکترونیک از آن استفاده کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: زیرساختهای اجرای طرح کوپن الکترونیک تا حدودی در وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی آماده است، اما منتظریم تا این طرح در دولت به تصویب برسد.