کدخبر: ۲۴۶۸۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
شریعتمداری مدیر توانمندی برای وزارت کار است

شریعتمداری مدیر توانمندی برای وزارت کار است

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، محمد شریعتمداری را گزینه مناسبی برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و نمایندگان خواست او را بر اساس سوابق مدیریتی چهل ساله و دوره مدیریت در وزارت بازرگانی ارزیابی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: محمد شریعتمداری یکی از وزنه ها و ذخایر مدیریتی کشور هستند، ما باید او را بر اساس توانمندی های کلی و سابقه مدیریتی چهل ساله ارزیابی کنیم.
نماینده مردم تربت حیدریه با بیان اینکه بعضی کارنامه شریعتمداری را به عملکرد او در وزارت صنعت محدود می کنند افزود: با این نظر مخالفم؛ توجیه من این است که از بدو ورود او به وزارت صنعت، معدن و تجارت کارهای بسیار خوبی انجام شد؛ موضوع ثبت سفارش خودروها را که به وزیر قبلی مربوط بود، شریعتمداری در این وزارتخانه افشا کرد، طرح های هفت گانه که یکی از آن ها طرح رونق تولید بود ، در دوره تصدی وی بر این وزارتخانه صورت گرفت.
باستانی با تاکید اینکه شریعتمداری مدیر توانمندی برای اداره وزارت کار است،تصریح کرد:کارهای مثبتی در دوره در سطح کشور انجام شد، اما چون دو بار طرح نمایندگان و یک بار لایحه دولت برای انتزاع وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش آمد، این موضوع خود به خود آن مجموعه را لغو می کند و امکان کار اجرایی به آن دستگاه نمی دهد؛ نمایندگان این نکته را در نظر داشته باشند که شریعتمداری بر اساس دوره ای که در وزارت بازرگانی و همچنین معاون اجرایی رییس جمهوری فعالیت می کرد، باید ارزیابی شود.
این نماینده مجلس درباره دیگر وزاری پیشنهادی نیز گفت:به نظر من دکتر دژپسند فرد توانمندی برای تصدی وزارت اقتصاد است، رحمانی نیز با توجه به سابقه فعالیت در وزارت صنایع، فرد قابلی برای این حوزه است.
وی در ادامه با بیان اینکه برخی شبهات درباره اسلامی گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت راه و شهرسازی مطرح است، افزود: امیدواریم در دو سه روز آینده با ارائه عملکرد و آشنایی بیشتر نمایندگان با او، مجلس به جمع بندی در این زمینه برسد.
دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری روز 29 مهر در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس، محمد اسلامی را به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، فرهاد دژپسند را به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری را به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین رضا رحمانی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد.