کدخبر: ۲۵۸۷۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رییس سازمان برنامه و بودجه:

تورم ۵۰ درصدی نداریم

اقتصادنیوز: رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه افزایش حقوق ها به روش پلکانی در سال ۹۸ به تصمیم مجلس بستگی دارد، نرخ تورم ۵۰ درصدی را نادرست دانست و گفت: دولت کالاهای اساسی را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توزیع می کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «محمدباقر نوبخت» درباره میزان افزایش حقوق ها در سال98 گفت: افزایش حقوق ها به روش پلکانی به اراده مجلس و تصمیم نمایندگان بستگی دارد؛ ما به طور متوسط افزایش حقوق ها را برای سال آینده 20 درصد دیده ایم.

وی یادآورشد: نرخ تورم آنچنان افزایش نیافته که برخی برای سال آینده 50 درصد برآورد می کنند؛ همه کالاهای اساسی با ارز 4 هزار و 200 تومان در اختیار مردم قرار می گیرد؛ این نرخ نسبت به ارز 33500 تا 4000 تومانی پارسال، افزایش زیادی ندارد.

** تخصیص 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: حاضر شدیم برای اینکه به مردم فشار وارد نشود، 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی در نظر بگیرم؛ اگر این میزان دلار را با ارز نیمایی حساب کنیم درآمدی نزدیک به دو برابر خواهیم داشت.

این مسئول اقتصادی کشور اضافه کردک دولت حاضر نیست درآمدی به دست آورد که از سوی دیگر بار و فشار آن به مردم بیشتر باشد؛ همه تلاشمان این است که سطح افزایش قمیت ها را به شدت کنترل کنیم.