کدخبر: ۲۶۰۸۳۶ لینک کوتاه

شاخص به رشد ۱۶۸ واحد راضی شد

اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات شانزدهمین روز از دی ماه با رشد بیش از ۱۶۸ واحدی به پله ۱۶۱ هزار و ۲۷۵ واحدی رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان ، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات شانزدهمین روز از دی ماه با رشد بیش از ۱۶۸ واحدی به پله ۱۶۱ هزار و ۲۷۵ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۲ هزار و ۴۸۱ سهم اوراق بهادار به ارزش ۵ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۸۶۲ ریال در بیش از ۱۶۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۴۸ واحد، شاخص بازار اول ۱۲۲ واحد، شاخص آزاد شناور ۲۷۷ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۱۸ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۳ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴۱ واحد رشد را تجربه کردند.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز پالایش نفت اصفهان، سایپا با روند نزولی بانک ملت، بانک تجارت، بانک پاسارگاد، بانک صادرات ایران و ایران خودرو با روند صعودی به کار خود پایان دادند.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۱۱ واحدی به پله ۱۸۸۳ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۶۷۱ هزار و ۳۲۳ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۷۹ هزار و ۶۹۸ ریال در بیش ۱۰۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، صنایع ماشین‌های اداری ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی با روند مثبت و نماد‌های کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت، سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی زاگرس با روند منفی به کار خود پایان دادند.