کدخبر: ۲۶۱۲۸۷ لینک کوتاه

جهت نظارت بر توزیع کالا ابزار لازم موجود است

اقتصادنیوز: رییس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه گرانی و گران‌فروشی یک موضوع متفاوت است گفت:ساز و کار لازم برای نظارت بر روند توزیع کالا‌ها را داریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، سعید ممبینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید توجه داشت که موضوع گرانی و گران‌فروشی یک موضوع متفاوت است و ما وقتی درباره گرانی صحبت می‌کنیم با پارامتر‌های دیگری سر و کار داریم که دست ما نیست. وقتی در ارتباط درباره کالا‌های اساسی صحبت می‌شود ما نمی‌توانیم مقدار آن‌ها را تعیین کنیم.

وی در ادامه افزود:حتی برخی از کالا‌های اساسی نیز در اختیار اصناف قرار نمی‌گیرد و تنها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بازار‌های سازمان میادین قرار می‌گیرددر صورتی که مسئولیت توزیع این کالا‌ها به اصناف نیز سپرده شود ما ساز و کار لازم برای نظارت بر روند توزیع این محصولات را داریم.

رییس اتاق اصناف کشور تصریح کرد: برای کنترل بازار بازرسی‌های منظمی در اصناف کشور صورت می‌گیرد که در این راستا پرونده‌های متعددی نیز تشکیل شده است.

ممبینی با بیان این که اصناف آمادگی لازم برای مبارزه با قاچاق کالا را دارند، خاطر نشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا باید به نحوی باشد که منجر به تقویت کیفیت تولیدات داخلی شود.