کدخبر: ۲۶۱۵۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تذکر یک نماینده درباره ناتوانی مردم در خرید گوشت

تذکر یک نماینده درباره ناتوانی مردم در خرید گوشت

اقتصادنیوز:‌عضو کمیسیون برنامه از قیمت گوشت در بازار گفت: دام زنده قاچاق می‌شود و گوشت در بازار داخل به قیمت کیلویی ۹۰ هزار تومان رسیده است و برخی مردم چند ماه است که نتوانسته‌اند گوشت خریداری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری شفاهی به موضوع پرداخت سود سهام عدالت اشاره کرد و با استناد به اصل سوم قانون اساسی، گفت: اعلام سود سهام عدالت موجب شد برخی مردم متوجه شوند نام آنها قبلا ثبت نشده یا به حسابشان هیچ مبلغی از این سود واریز نشده است. این مسئله موجب دو دسته شدن  مردم شده است. یک دسته از کارگران که حائز شرایط هستند و با وجودی که ثبت‌نام کردند اما ثبت‌نام‌شان به دلیل بسته شدن سایت نیمه کاره مانده و دسته دوم خانواده‌های مستضعفِ واجد شرایط که از این امتیاز محروم ماندند، دولت برای این مشکل تدبیر کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با انتقاد نسبت به پرداخت نشدن سبد کالا به بخش قابل ملاحظه‌ای از جامعه گفت: آنانی که هیچ شغل و درآمدی ندارند هنوز موفق به دریافت ۲۰۰ هزار تومان سبد حمایتی نشده‌اند که نوعی بی‌عدالتی است.

وی با تبیین دلیل اصلاح لایحه بودجه، گفت: مشکل از آنجا شروع شد که اکثریت مجلس به اصلاح این قانون رای داد اما شجاعی دادستان دیوان محاسبات علیه این مصوبه هم مصاحبه تلویزیونی داشته و هم نامه‌ای در رد این مصوبه نوشته است و مجلس هم از وی توضیح نخواسته که شما  که باید طرفِ مجلس باشید، چرا توپ به دروازه خودی زدید؟ این مسئله موجب شد  هم حقوق ۳۲۰۰ میلیارد تومانی کارگران شهرداری تضییع شود و پرداخت نشود و هم سود مرکب بانکی که همه علما آن را نادرست می‌دانند، در اصلاحیه بودجه اصلاح نشد.