کدخبر: ۲۶۴۲۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وام اشتغال زایی کمیته امداد افزایش ۵۰ درصدی کرد

اقتصادنیوز: رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: به نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی پیشنهاد تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام اشتغال زایی به کمیته امداد امام خمینی در سال ۹۸ را داده ایم.

به گزارش اقتصادنیوز؛ سید پرویز فتاح در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره میزان وام اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد در سال ۹۸ گفت: دولت و مجلس اعتبار وام اشتغال زایی در تبصره ۱۶ را همانند سال جاری تعریف کرده است.

وی افزود: اعتبار اشتغال زایی امسال ۲ هزار میلیارد بود که سال بعد هم به همین منوال شده است. با توجه به اینکه وام اشتغال زایی از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون رسیده تعداد وام‌های اعطایی اشتغال زایی کم خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: پیشنهاد کمیته به نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام اشتغال زایی به کمیته امداد امام خمینی سال ۹۸ را داده ایم مثل سال ۹۶ که اعتبار همان ۳ هزار میلیارد بود.

رئیس کمیته امداد در ادامه اضافه کرد: تامین این اعتبار، چون ربطی به بودجه و نفت و سایر مسائل ندارد و اعتبار آن از محل قرض الحسنه بانک‌ها تامین می‌شود مشکلی در تامین آن وجود نخواهد داشت. با این ۳ هزار میلیارد ۵۰ درصد به میزان اعطای وام ها‌ی اشتغال زایی به مددجویان افزوده می‌شود. مثل سال ۹۶ که همین مبلغ بود، ولی در سال ۹۷ کم شد.

وی درباره میزان تحقق این اعتبار اظهار امیدواریم کرد که این پیشنهاد مورد قبول واقع شود.