کدخبر: ۲۶۵۱۵۳ لینک کوتاه

پیش بینی کاهش رشد اقتصادی کشورهای منطقه یورو در سال ۲۰۱۹

اقتصاد نیوز: رئیس بانک مرکزی اروپا پیش‌بینی کرد متوسط رشد کشورهای عضو منطقه یورو در سال ۲۰۱۹ کاهش یابد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ ماریو دراگی از دولت‌های اروپایی خواست با رفع فضای مبهم اقتصادی در کشورهای خود، فعالیت‌های اقتصادی را شدت بخشند. بنوا کوق، عضو هیأت مدیره بانک مرکزی اروپا نیز در حاشیه سخنرانی خود در اجلاس داووس سوئیس گفت آمارها از کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان شوک آور بوده‌اند.

ویلروی دو گالاو، یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های ریاست بر بانک مرکزی اروپا پس از دراگی گفت: بخشی از کاهش رشد اقتصادی کشورهای اروپایی موقتی است، اما در میان مدت با حمایت شرایط تأمین مالی، دستمزد و آمار اشتغال از رشد اقتصادی انتظار می‌رود این روند پایان یابد.

بیشتر اعضای هیأت مدیره بانک مرکزی اروپا با نظر دراگی مبنی بر سیاست گذاری پولی جدید برای تأمین مالی ارزان‌تر موافق هستند.

از طرف دیگر مقامات دولت آلمان نیز اعلام کردند پیش بینی خود از رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۹ را از ۱.۸ درصد به یک درصد کاهش داده‌اند. این مقامات گفته‌اند رشد اقتصادی بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو و اروپا در سال ۲۰۲۰ نیز به ۱.۶ درصد کاهش خواهد یافت.

به گفته دفتر آمار فدرال آلمان، رشد تولید ناخالص داخلی آلمان از ۲.۲ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است که ضعیف‌ترین نرخ رشد این کشور در طی پنج سال اخیر محسوب می‌شود. این نهمین سال متوالی است که رشد اقتصادی آلمان مثبت است.