کدخبر: ۲۷۱۴۹۸ لینک کوتاه

مبلغ یارانه سفر بازنشستگان اعلام شد + جزئیات

اقتصادنیوز: مدیرعامل یکی ازشرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای سفر‌های نوروزی بازنشستگان افزایش ۱۰ درصدی یارانه سفر را داریم و هر بازنشسته همراه یک نفر می‌تواند از این یارانه برخوردار شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، ولی آذروش در بازدید از برخی صنایع تولیدی گفت: یارانه سفر ۱۰ درصد برای بازنشستگان و خانواده‌های آن‌ها افزایش یافته است به طوری که مبلغ آن از ۳۳۰ به ۳۷۰ هزار تومان رسیده است و برای ایام نوروز فرد بازنشسته با یک همراه می‌تواند از این یارانه استفاده کند.

وی گفت: همچنین برای ایام نوروز بازنشستگان تور‌های زیارتی به عتبات، نجف و کربلا را در دستور کار داریم که به این افراد نیز یارانه سفر اختصاص پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در بخش گردشگری توانستیم ۶۴ هتل را بازسازی، نوسازی و بهسازی کنیم، گفت: همچنین برای ۲۱ هتل ارتقای ستاره داشته‌ایم.

مدیرعامل آتیه صبا گفت: تا پایان سال ۱۰۰ هزار بازنشسته از سفر‌های سیاحتی و زیارتی بهره مند می‌شوند و تاکنون ۷۴ هزار نفر از سفر تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: تخفیف ۵۰ درصدی برای اقامت بازنشستگان و همچنین ۱۵ درصدی برای استفاده از رستوران برای بازنشستگان در نظر گرفته شده که می‌توانند با ۴ همراه از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

آذروش با تاکید بر اینکه از هر ۱۲ شغل یک شغل به صنعت گردشگری اختصاص دارد گفت: هر گردشگر می‌تواند معادل ۳۰ بشکه نفت درآمدزایی داشته باشد.

وی گفت: در شرکت‌های زیرمجموعه ما در سال جاری به حمایت از تولیدات ملی اهمیت ویژه‌ای داده‌ایم و در این راستا تلاش کرده‌ایم علاوه بر رفع نیاز داخلی در بخش صادرات فعالیت کنیم.

وی از رونمایی از دو پروژه بزرگ خبر داد و اعلام کرد: ارسال لوله‌های تولیدی به کشور‌های عمان و قطر و ارسال شیرآلات به کشور عراق انجام خواهد شد و در این راستا از ۱۴ هزار تن به ۳۳ هزار تن رسیده‌ایم و تلاش‌های ما رشد ۲۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

آذروش گفت: در گذشته شرکت‌های ورشکسته‌ای داشته‌ایم که مطالبات آن‌ها ۵ ماه به تعویق افتاده بود که اکنون توانستیم تمام این مشکلات را برطرف کنیم به طوری که در حال حاضر حتی یک روز هم معوقات نداریم.

وی گفت: برای مهار آب‌های مرزی، لوله‌های چدنی را تولید کرده‌ایم و در شرایط سخت فعلی که در دوران جنگ اقتصادی هستیم اقدامات خوبی انجام داده‌ایم که این نشان از تلاش مجموعه‌های ما دارد.

آذروش تصریح کرد: صادرات ۴۰ تریلی کار بزرگی است که در حمایت از تولید ملی انجام شده است که این صادرات را به کشور‌های حاشیه خلیج فارس انجام داده‌ایم.