وزیر تعاون، کار و رفاه خبر داد؛ افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون پس از تایید شورای نگهبان

کدخبر: 271980
اقتصادنیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون منجر به توسعه بخش تعاون در کشور خواهد شد، افزود: افزایش سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش هفتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی با بیان اینکه افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون منجر به توسعه بخش تعاون در کشور خواهد شد، خاطرنشان کرد: تصویب ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون توسط نمایندگان مجلس قدرت وام‌دهی این بانک را افزایش خواهد داد.

وی در همین باره افزود: با وجود پیش‌بینی قانون‌گذار مبنی بر افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون به‌ عنوان تنها بانک توسعه‌ای و تخصصی این بخش تعاون به‌ صورت سالیانه، تاکنون اقدام موثری صورت نگرفته بود و خوشبختانه در بودجه سال ۹۸ این مهم در قالب افزایش سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی محقق شده که پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه این بانک جهت کمک به افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی خاطرنشان ساخت: دولت می‌تواند با توجه به شرایط خاص اقتصادی و شرایط ظالمانه تحریم، امکان افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون را جهت تقویت تعاونگران عرصه تولید و اشتغال در قالب تخصیص معادل ریالی این مبلغ به‌ صورت واگذاری سهام و دارائی‌های از محل ماده ۲۹ به این بانک و فروش سهام واگذارشده توسط بانک توسعه تعاون از طریق بورس محقق نماید.

وی با بیان این مطلب که ایجاد حلقه اتصال بین بخش‌های حمایتی تعاون سبب افزایش توانمندی تعاونی‌ها می‌شود خاطرنشان کرد: وجود بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و سازمان فنی و حرفه‌ای و افزایش تعامل بین این مجموعه‌ها می‌تواند سبب ارتقاء سطح تعاونی‌ها در محصولات و خدمات شود.

وزیر تعاون هدایت تعاونی‌ها برای کسب مهارت‌های حرفه‌ای توسط سازمان فنی و حرفه‌ای، ارائه تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون و ضمانت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون می‌تواند زنجیره‌ای منسجم در برطرف نمودن مشکل اشتغال در کشور را ایجاد نماید.

شریعتمداری با بیان این مطلب که از بخش تعاونی به‌ عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصادی کشور در قانون اساسی نام‌ برده شده است افزود: افزایش سهم این بخش باید به‌ صورت جدی مورد توجه قانونگذاران قرار گیرد.

وی با بیان این مطلب که تعاونی‌ها باید بحث ارتقاء سطح محصولات خود را در جهت رقابت در بازارهای بین‌المللی مدنظر قرار دهند خاطرنشان کرد: ایجاد نمایشگاه برای عرضه محصولات تعاونی‌ها، ارتقاء محصولات جهت ورود به بازارهای جهانی می‌تواند ظرفیت تعاونی‌ها را افزایش دهد. شایان‌ ذکر است در این مراسم از تعاونی‌های برتر تجلیل به عمل آمد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما