کدخبر: ۲۷۴۱۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی مزدا از خودروی جدید CX-۳۰ + عکس

اقتصاد نیوز: مزدا در نمایشگاه خودرویی ژنو خودرویی جدید با نام CX-۳۰ را معرفی کرد تا حد واسط دو مدل CX-۳ و CX-۵ قرار گیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران، اگر وارد فضای داخلی این خودرو شده و پشت فرمان قرار گیرید، احتمالا فضا را دوست خواهید شد. خودرو از یک هاچ‌بک معمولی بلندتر است و دید بهتری را ارائه می‌دهد. یک کنترلگر گرد نیز برای ارتقای عملکرد سامانه اطلاعات و سرگرمی در خودرو ایجاد شده تا کار با آن آسان گردد.

مزدا

مزدا

ظاهر خارجی با الهام مدل "کودو" مزدا ساخته شده و شکل و ظاهر دینامیکی را از خود به نمایش می‌گذارد. از طرفی خودرو روی پلت‌فرم اسکای‌اکتیو سوار است و تا حدودی کشیده تر از نسخه CX-3 جدید به شمار می‌آید. فاصله کف خودرو نسبت به زمین نسبت به CX-3 افزایش یافته و حجم صندوق آن با افزایش 295 لیتری به 430 لیتر رسیده است.

مزدا

مزدا

این خودرو از موتور اسکای‌اکتیو X بهره می‌برد و احتمال دارد موتورهای 1.5، 2، و 2.5 لیتری بنزینی و یک نسخه 1.8 لیتری دیزلی روی مدل‌های متفاوت ورژن تولیدی این خودرو دیده شود. موتور در این خودرو از سیستم‌های کمکی هیبریدی ملایم نیز بهره خواهند برد. این موتورها با یک سامانه انتقال قدرت شش سرعته دستی یا اتوماتیک همخوانی داشته و در صورت سفارش خودرو با قابلیت محرک چهار چرخ نیز ارائه می‌شود.در اواسط سال شاهد فروش نسخه‌های تولیدی این خودرو در اروپا خواهیم بود.

مزدا