کدخبر: ۲۷۴۲۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

امسال بانک مسکن چه میزان تسهیلات خرید خانه پرداخت کرده است؟

اقتصادنیوز: بانک مسکن از پرداخت ۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، آخرین گزارش عملکرد مالی منتشر شده در سال ۹۷ از ابتدای فروردین تا انتهای بهمن حاکی است: در این مدت ۴۵۸ هزار فقره انواع تسهیلات توسط این بانک به متقاضیان در بخش مسکن و ساختمان و همچنین سایر بخش‌های اقتصادی پرداخت شد.

عمده تسهیلاتی که بانک مذکور پرداخت می‌کند در دو نوع تسهیلات ساخت و خرید مسکن خلاصه می‌شود که طی یازده ماه اول امسال ۱۷ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان انواع تسهیلات پرداخت شده است.

در حالی که حجم معاملات خرید خانه در کل کشور طی سال ۹۷ افزایش آن‌چنانی نداشت و حتی در شهر تهران که ۳۰ درصد معاملات مسکن کشوری در آن انجام می‌شود، خرید و فروش آپارتمان بیش از ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش از خود نشان می‌دهد اما روند پرداخت تسهیلات در این بانک شیب افزایشی داشته است.

تعداد تسهیلاتی که طی یازده ماه اول امسال توسط بانک عامل بخش مسکن پرداخت شد ۳۱ درصد بیشتر از یازده ماه اول سال گذشته بود. همچنین مجموع ارزش ریالی تسهیلات نیز ۱۹ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.

از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از ۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن توسط این بانک پرداخت شد. این تسهیلات به لحاظ ارزش رشد ۲۶ درصدی و به لحاظ تعداد نیز رشد ۳۳ درصدی داشته است.

طی یازده ماه اول امسال ۲۵ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات مشارکت ساخت به سازنده‌ها و سرمایه گذاران پرداخت شد. ارزش کل این تسهیلات رقمی معادل ۲ هزار و ۶۳۹ میلیارد تومان بوده است.