برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز همچنان در صدر پرونده‌های پلیس فتا

کدخبر: 276373
اقتصادنیوز: رئیس پلیس فتا پایتخت از افزایش تعداد پرونده‌های تشکیل شده با مضمون برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز در سال جدید خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: وضعیت پرونده‌های تشکیل شده درخصوص برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز در سال ۹۸ به گونه‌ای است که شاهد افزایش این جرایم هستیم.

وی افزود: به دلیل افزایش تشکیل پرونده‌های مربوط به برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز، پلیس نیروهای مضاعفی را جهت جلوگیری از وقوع جرم و رسیدگی به شکایات مردمی اختصاص داده است.

سرهنگ کاظمی با اشاره به تأکید پلیس بر رعایت بانک‌ها در خصوص ارائه رمز دوم به صاحبان حساب، تصریح کرد: تقریبا از دو ماه دیگر این اقدام به الزامات بانک‌ها تبدیل خواهد شد و صاحبان حساب‌های بانکی باید رمز دوم بانکی را از شعب بانک‌های عامل خود دریافت کنند، همچنین شهروندان بهتر است که هر چند وقت یکبار رمز دوم‌ کارت خود را تغییر دهند و از وقوع جرایم این چنینی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به تشکیل یک پرونده‌ در خصوص برداشت اینترنتی، افزود: اخیرا با گزارش یک‌ فقره شکایت مردمی با مضمون برداشت اینترنتی غیرمجاز، پرونده‌ای تشکیل شد و قبل از آن که وجه برداشت شده از حساب شاکی به دست متهمان برسد با مسدود سازی حساب مقصد؛ این‌ وجه به حساب شاکی پرونده بازگردانده شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: شهروندان از هر سایتی خرید نکنند و قبل از خرید اینترنتی هویت و اعتبار سایت مورد نظر را بررسی کنند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۷ اسفند

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۷اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است…

از دست ندهید
بلیط هواپیما