کدخبر: ۲۷۶۴۰۷ لینک کوتاه

وصل شدن گاز بخش غربی شهر پلدختر

اقتصادنیوز: گاز مشترکان سیل‌زده بخش غربی شهر پلدختر پس از پایان عملیات شبانه‌روزی نشت‌یابی وصل شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، عصر دیروز (شنبه، ۱۷ فروردین‌ماه) گاز بخش غربی شهر پلدختر در استان لرستان با پایان یافتن عملیات نشت‌یابی و بازیابی تاسیسات گازی وصل شد.

غلامرضا لطفعلیان، مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در این باره گفت: پس از وقوع سیل در استان لرستان برای جلوگیری از بروز حوادث ثانویه، گاز تعدادی از مشترکان قطع شد، اما در دو روز گذشته و پس از وصل شدن گاز در همه شهر‌های این استان، عملیات نشت‌یابی و بازیابی تاسیسات گازی برای وصل کردن گاز بخش غربی شهر پلدختر که به‌طور کامل زیر آب و گل‌ولای رفته بود، آغاز و سرانجام گاز این بخش از شهر نیز وصل شد.

به گفته لطفعلیان، هم‌اکنون گاز میدان شهدا، رسالت شمالی، کوچه‌های رسالت ۱، ۲، ۳ و ۴ کوی بهداشت، کوی شهرداری، خیابان انقلاب شمالی و کوچه‌های این خیابان، محله‌های دردیا و کلمانکره، میدان رهبر و بلوار رهبری و سلمان فارسی وصل شده است و با برطرف شدن مسائل ایمنی، گاز باقی محله‌ها نیز وصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز گاز بخش شرقی پلدختر با گرفتن انشعابی از خط ششم سراسری گاز وصل و مشکل قطعی گاز ۴ هزار مشترک این بخش برطرف شده بود، ادامه داد: گاز در روستای سراب حمام به عنوان بزرگ‌ترین روستای استان لرستان با ۵ هزار مشترک نیز وصل شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان با بیان اینکه گاز روستای چم‌گردله نیز وصل شده است، اظهار کرد: کارکنان شرکت گاز لرستان برای وصل گاز چند روستا در منطقه پران پرویز پلدختر، به‌وسیله بالگرد از رودخانه عبور و پس از وصل گاز روستا‌های منطقه در بازگشت شبانه، چند کیلومتر را پیاده‌روی کردند. گرچه وصل گاز مشترکان، وظیفه کارکنان شرکت گاز است، اما تحمل شرایط طاقت‌فرسا نشان‌دهنده تعهد و اخلاق‌گرایی کارکنان صنعت گاز است که هر مشکلی را پشت سر می‌گذارند تا هم‌وطنان آسیب کمتری را در شرایط بحران متحمل شوند.

وقوع سیل در روز‌های آغازین سال ۹۸ در برخی از استان‌ها، خسارات فراوانی را به همراه داشته است. هنگام وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله، حوادث ثانویه‌ای مانند انفجار در شبکه گازرسانی قابل پیش‌بینی است به همین سبب در نخستین لحظات بحران، شیر گاز ورودی شهر‌ها و روستا‌ها از سوی شرکت‌های گاز استانی بسته می‌شود تا از خطر انفجار گاز جلوگیری شود. پس از مهار و مدیریت بحران نخست، کارشناسان شرکت گاز اقدام به اجرای عملیات کوچه به کوچه نشت‌یابی در سطح شهر و روستا می‌کنند تا با اطمینان از سلامت شبکه گازرسانی، گاز منازل با حضور مشترکان در منازل، وصل شود.