کدخبر: ۲۷۷۱۲۶ لینک کوتاه

افزایش قیمت میوه و سبزیجات در بازار / قیمت پیاز ۲ برابر شد

اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه میوه و تره‌ بار فروشان زنجان گفت: طی ر وزهای گذشته قیمت پیاز با افزایش ۵۰ درصدی به ۱۱ هزار تومان رسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس؛ مرتضی هاشمی اظهار کرد: یکی از محصولاتی که طی روزهای گذشته قیمت آن روند صعودی داشته است، پیاز است که تقریبا قیمت آن دو برابر شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه قیمت پیاز در عمده‌فروشی و میدان ۱۱ هزار تومان است، گفت: همچنین قیمت سیب‌زمین نیز با ۴ هزار تومان افزایش، رشد ۲۰ درصدی دارد.

وی با اشاره به اینکه گوجه‌فرنگی در روزهای اخیر ۲۰ تا ۲۵ درصد روند کاهشی داشته است، گفت: همچنین قیمت کاهو نیز روند کاهشی به میزان ۵۰ درصد داشته و به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

هاشمی با بیان اینکه قیمت پرتقال نیز اخیرا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است، افزود: همچنین قیمت سیب نیز حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌‌بار فروشان زنجان با اشاره به اینکه قیمت هندوانه ۳ هزار تومان است، تصریح کرد: موز هم متاثر از قیمت دلار ۱۰ هزار تومان است.

وی همچنین درباره قیمت نوبرانه‌ها نیز گفت: در میدان نوبرانه نداریم و آنچه در سطح شهر وجود دارد، فروش نوبرانه از طریق دست‌فروشان است.