کدخبر: ۲۸۱۷۴۳ لینک کوتاه

آمارهایی جالب از وضعیت اشتغال در اروپا

اقتصاد نیوز: بیش از ۱۳۳ میلیون نفر در سراسر اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند که با وجود قرار داشتن در سن کار، از نظر اقتصادی غیر فعال هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، چند روز پیش در سراسر جهان روز کارگر گرامی داشته شد و مرکز آمار اتحادیه اروپا به همین مناسبت اقدام به انتشار امارهایی جالب از وضعیت اشتغال در کشورهای اروپایی کرده است. این آمارها تا پایان سال ۲۰۱۸ و با در نظر گرفتن جمعیت ۱۵ تا ۷۴ ساله اتحادیه اروپا تهیه شده است:

۱- تا پایان سال ۲۰۱۸ رومانی با داشتن تنها ۱ درصد از شاغلین پاره وقت کمترین میزان نسبت جمعیت شاغل در مشاغل پاره وقت به تمام وقت و نیمه وقت را داشته است و اسپانیا با داشتن ۲۷ درصد شاغلین پاره وقت به کل شاغلین، بیش از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای جمعیت شاغل پاره وقت بوده است.

۲- حدود هشت درصد از شاغلین در اتحادیه اروپا تنها در شیفت شب کار می‌کنند که کمترین آن در ایتالیا با سه درصد و بیشترین آن در کرواسی با ۱۷ درصد به ثبت رسیده است.

۳-۱۲ درصد شاغلین انگلیسی بیش از ۴۹ ساعت در هفته کار می‌کنند در حالی که این رقم در هلند، لیتوانی و بلغارستان کمتر از یک درصد است.

۴- بیشترین جمعیت افراد خود اشتغال متعلق به کشور یونان با ۳۰ درصد است. لوکزامبورگی‌ ها و دانمارکی‌ها کمترین تمایل به کار کردن برای خود را دارند و تنها ۸ درصد جمعیت این کشورها خود اشتغال هستند.

۵- فنلاندی‌ها و هلندی‌ها بیش از سایر اروپایی در خانه کار می‌کنند. ۹ درصد مردم این دو کشور در خانه به مشاغل خود مشغولند، در حالی که کمترین رقم متعلق به رومانی، لتونی، قبرس و لیتوانی با کمتر از یک درصد است.

۶- در سراسر اتحادیه اروپا ۳۸۰ میلیون و ۴۳۲ هزار فرد بین ۱۵ تا ۷۴ ساله زندگی می‌کنند که از این بین، بیش از ۱۳۳ میلیون و ۷۶۶ هزار نفر از نظر اقتصادی غیر فعال هستند.

۷- در سوئیس شش میلیون و ۴۲۸ هزار فرد بین ۱۵ تا ۷۴ ساله زندگی می‌کنند که از این بین، بیش از یک میلیون و ۵۵۴ هزار نفر از نظر اقتصادی غیر فعال هستند.

لازم به ذکر است اتحادیه اروپا شامل ۲۸ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند