کدخبر: ۲۸۲۸۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
لزوم بازنگری جهت واگذاری کارخانه ها به بخش خصوصی

لزوم بازنگری جهت واگذاری کارخانه ها به بخش خصوصی

اقتصادنیوز: نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری واگذاری برخی واحدهای صنعتی به بخش خصوصی نیازمند بازنگری است تا کارخانه ها از افراد فاقد صلاحیت و اهلیت بازپس گرفته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سیده حمیده زرآبادی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که ظهر شنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: رویکرد جدید شورای گفتگو قابل تحسین است و پیشنهاد می‌شود در این جلسات فقط مشکلات مطرح نشود بلکه فرآیندهای معیوب و راهکارهای حل آنها نیز بیان شود.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی دستگاه‌ها شفاف نیستند و باید مردم نظاره گر باشند واحدهایی که واگذاری شده بازنگری شود و در صورت لزوم بازگردد.

زرآبادی گفت: به نظر می‌رسد شاید یک دستگاه دولتی توان کارشناسی لازم را ندارد و بهتر است اتاق بازرگانی این مسئولیت را بر عهده بگیرد و بررسی کند آیا واگذاری‌ها تاکنون درست صورت گرفته یا با رانت بوده است.

وی بیان کرد: پیشنهاد می‌شود برای سرمایه گذاری بسته‌هایی تعریف کنیم و ضمن دریافت استعلام سایر دستگاه‌ها روند اجرای طرح‌های سرمایه گذاری را تسریع کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سازمان همیاری می‌تواند در تهیه بسته سرمایه گذاری مشارکت کند تا با توجه به آمایش سرزمین مسیر مشخصی برای حضور سرمایه گذاران ترسیم شود.

وی بیان کرد: هنوز تعریف واحدی از واحدهای نیمه فعال، بحرانی و مشکل دار نداریم و شورای گفتگو می‌تواند تعریف مشخصی از این موارد داشته باشد.

زرآبادی اضافه کرد: متأسفانه برخی از مدیران مصوبات کارگروه‌های اقتصادی و شورای گفتگو را اجرا نمی‌کنند که انتظار داریم اگر اشکال قانونی دارد اعلام کنند در غیر این صورت ببینیم چه کسانی آن را اجرا نکرده‌اند.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید اهلیت کسانی که واحدهای صنعتی به آنها واگذار شده دوباره مورد بررسی قرار گیرد برای نمونه صاحبان کنتور سازی قزوین که در بازداشت موقت هستند با ثروت میلیاردی تاکنون بارها از تسهیلات استفاده کرده اما کارخانه تعطیل شده و وضعیت حقوق ۵۰۰ کارگر معلوم نیست و سهامداران هم دچار مشکلات جدی شده‌اند و ما هنوز نتوانسته‌ایم آن را تعیین تکلیف کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شورای گفتگو بتوان به وضعیت تولید و اقتصاد استان سامان بهتری بخشید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند