کدخبر: ۲۸۵۶۷۴ لینک کوتاه

مخالفت با دلار ۴۲۰۰ یعنی نئولیبرالیسم!

اقتصادنیوز: حسین راغفر که در سال گذشته همراه با یک دستیار مهندس، همه تلاش خود را برای دفاع از دلار ۴۲۰۰ تومانی به کار گرفت اخیرا دوباره فعال شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، بازگشت فعالانه وی به عرصه رسانه‌ای به دنبال آن صورت گرفت که پیامدهای مفسده‌آمیز و فاجعه‌آفرین دلار 4200 تومانی برای همگان عیان شد و دستگاه‌های رسمی همانند سازمان برنامه و مرکز پژوهش‌های مجلس خواستار تجدیدنظر در خصوص این سیاست شدند. اتاق ایران نیز در گزارشی، رونق تولید را در گرو این تجدیدنظر دانست.

با انتشار این گزارش‌ها، حسین راغفر هر سه دستگاه منتشر کننده این گزارش‌ها را متهم به ارتباط با مافیای نئولیبرال کرد! راغفر و دستیارش احسان سلطانی که تحصیلات مهندسی دارد هر اراده‌ای را که برای اصلاحات اقتصادی شکل بگیرد با برچسب نئولیبرال می‌کوبند.

این در حالی است که سال گذشته به دنبال جهش ارزی پس از خروج ترامپ از برجام و در اوج التهاب بازار ارز ، احسان سلطانی و راغفر با انتشار نموداری پیش‌بینی کردند که دلار تا پایان سال ۹۷ به بیش از ۴۰ هزار تومان خواهد رسید که سیگنال مخربی در جهت تشدید التهاب و انتظارات به شمار می‌رفت.

هفته قبل، عبدالناصر همتی رییس‌کل بانک مرکزی فاش کرد دشمنان در سال گذشته از دلار ۴۰ و ۵۰ هزار تومانی سخن می‌گفتند که الان معلوم شده است این اظهارات رؤیایی بیش نبود. نکته جالب این است که پیش‌بینی دلار 40 هزار تومانی از سوی راغفر و احسان سلطانی هم دقیقا در همین مقطع زمانی صورت گرفت که قاعدتا باعث تکمیل پازل بدخواهان ایران شد. شاید وقت آن باشد که راغفر و دستیار مهندسش به جای پرونده‌سازی برای کارشناسان سازمان برنامه و مرکز پژوهش‌ها درباره پیش‌بینی مشکوک دلار ۴۰ هزارتومانی همزمان با رویای عبری-عربی توضیح دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند