کدخبر: ۲۸۶۳۳۷ لینک کوتاه

هشدار فائو درباره تشدید حملات ملخ های مهاجم طی روزهای آینده

اقتصاد نیوز: سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: فائو نسبت به تشدید حملات ملخ‌های مهاجم تا ۱۰ روز آینده هشدار داده است، ضمن اینکه پوره(تخم) ملخ‌های مهاجم نیز در حال خروج از خاک هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا؛ ‌محمد رضا میر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اعلام این خبر، افزود: با توجه به شرایط پیش آمده پیش‌بینی می‌شود سطح مبارزه با ملخ‌های مهاجم به بیش از 600 هزار هکتار افزایش یابد.

وی یادآور شد: در حال حاضر سطح مبارزه با ملخ‌های مهاجم کمی بیش از 383 هزار هکتار است.

میر در پاسخ به این پرسش که خبر رسیدن ملخ‌های مهاجم به نزدیکی شهر مشهد را تائید می‌کنید، گفت: تا امروز هیچ گزارشی مبنی بر حضور ملخ‌های مهاجم در خراسان رضوی نداشته‌ایم، تنها بخشی از خراسان جنوبی به صورت لکه‌ای درگیر این آفت شد که آن را کنترل کرده‌‌ایم.

وی ادامه داد: احتمال می‌رود خبر مذکور مربوط به افزایش جمعیت ملخ‌های ‌بومی(مراکشی) در پی بارندگی‌ها با مساعد شدن شرایط در این استان باشد.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور استان‌های که درگیر ملخ‌های مهاجم شده‌اند را سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی اعلام کرد.

میر در پایان اظهار کرد: انتظار می‌رود تا اوسط یا حداکثر اواخر شهریور ملخ‌های مهاجم کنترل شوند، تا آن زمان تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن خطر ورود این آفت به باغات و مزارع مردم به کار خواهیم گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند