کدخبر: ۲۸۷۰۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
گمرک هر گونه محدودیت در دسترسی به آمار تجارت خارجی تکذیب را کرد

گمرک هر گونه محدودیت در دسترسی به آمار تجارت خارجی تکذیب را کرد

اقتصادنیوز : گمرک اعلام کرد: دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران بدون محدودیت همچنان امکان پذیر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  گمرک  با تکذیب هر گونه محدودیت در دسترسی به آمار تجارت خارجی اعلام کرد: دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات  تجارت خارجی  در سایت گمرک ایران بدون محدودیت همچنان امکان پذیر است.

در توضیحات  گمرک  آمده است : اطلاعات واردات و صادرات تمامی ردیف های تعرفه ای که برای ورود یا خروج آنها تشریفات گمرکی انجام و مجوز صادر شده به تفکیک نوع کالا ، ارزش دلاری ، ارزش ریالی ، کشور صادرکننده یا وارد کننده و گمرک ورودی یا خروجی در سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir به صورت ماهیانه و سالانه موجود است . جزئیات اطلاعات تجارت خارجی کشور در سال ۹۷ نیز در قسمت انتشار بر خط و آزاد اطلاعات سایت گمرک قرار داده شده و در دسترس عموم قرار دارد.

گمرک ایران تاکید کرده است: یکی از اقدامات مهم گمرک همزمان با الکترونیکی شدن فراهم آوردن امکان دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات تجارت خارجی کشور بوده است که این موضوع از سیاستهای محوری و اصلی مسئولان گمرک بوده و با جدیت تداوم خواهد یافت.

بر این اساس در حال حاضر به کمک گمرک الکترونیک بزرگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور در گمرک تشکیل و اطلاعات قابل انتشار در سایت گمرک قرار داده می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند