کدخبر: ۲۸۹۱۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وقتی چک های بلامحل برگی 4 میلیون فروش می روند

وقتی چک های بلامحل برگی ۴ میلیون فروش می روند

اقتصادنیوز: پنج مرد که اقدام به فروش چک‌های بانکی مسروقه و جعلی کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اواخر پارسال پرونده‌ای تحت عنوان سرقت داخل خودرو از کلانتری 109 بهارستان برای رسیدگی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد که شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان ، گفت : ساعت 20:45 در یکی از روزهای پایانی سال ٩٧ صندوق عقب خودروام در خیابان سی تیر سرقت شد و کیف دستی که داخل آن سند ملکی، مدارک هویت و دسته چک بانکی 100 برگی بود به سرقت رفت.
بدنبال اظهارات شاکی کارآگاهان دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار داده که با اقدامات پلیسی در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری فردی به نام «قادر» که برای وصول چک بانکی مجعول به بانک مراجعه کرده بود توسط کلانتری دستگیری شد. متهم در تحقیقات مدعی شد چک را از فردی به نام رامین 35 ساله بابت طلبش گرفته است که با اظهارات متهم جوان بلافاصله با هماهنگی قضایی رامین دستگیر شد.
در تحقیقات به عمل آمده رامین گفت: بدلیل ورشکستگی، چک‌های مجعولی از طریق سایت های اینترنتی فروش کالا به تعداد 60 برگ چک سفید هر کدام به مبلغ 400 هزار تومان خریداری کرده و آنها را با مبالغی متفاوت در ازای خرید کالا می دادم.
به دنبال اظهارات رامین با انجام اقدامات پلیسی طی یک قرار صوری آورنده چک ها را در میدان منیریه دستگیر کردند که در بازرسی از وی تعداد 60 برگ چک‌های بانکی مختلف به صورت تفکیک شده آماده تحویل به مشتری کشف شد. متهم دستگیر شده مدعی شد که چک ها را از فردی به نام «خسرو» در خیابان شادمان گرفته است و برای او کار می کند.
با راهنمایی وی ، خسرو در محل کارش دستگیر که در بازرسی صورت گرفته تعداد  150 برگ چک سفید از محل کارش کشف شد، خسرو نیز مدعی شد که چک ها را از دو نفر به نام های «نادر» و «صابر» از طریق سایت اینترنتی فروش کالا خریداری کرده است. بنابراین کارآگاهان این دو مرد جوان را نیز شناسایی و دستگیر کردند که در بازرسی از خودروی آنان تعداد 20 برگ چک سفید کشف شد که در همان تحقیقات اولیه اظهار داشت چک‌ها را از اشخاصی به مبلغ 300 هزار تومان خریداری کرده اند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره این پرونده گفت : با توجه به دستگیری مرتبطین فروش چک های بانکی و اعتراف صریح به بزه انتسابی هر پنج متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام  قضایی برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند