هیچ سفارش جدیدی برای هواپیمایی برای بوئینگ ثبت نشد

کدخبر: 289799
اقتصادنیوز: در روز اول نمایشگاه هوانوردی پاریس، بوئینگ حتی یک سفارش هم برای هیچکدام از هواپیماهای خود به دست نیاورد، درحالی که ایرباس، توانست سفارشاتی برای خرید و تجهیز ۱۲۳ هواپیما ثبت کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر ، بوئینگ می‌دانست که نمایشگاه هوایی امسال پاریس، شروع کندی برای این شرکت خواهد داشت، اما این شروع از بدترین پیش‌بینی‌های این شرکت هم بدتر بوده است؛ چراکه طبق اعلام شرکت مشاور هوانوردی آی‌بی‌ای آی‌کیو، در روز اول نمایشگاه هوانوردی پاریس، بوئینگ حتی یک سفارش هم برای هیچکدام از هواپیماهای خود به دست نیاورد، در حالی که شرکت رقیب، ایرباس، توانست به رکورد ۱۲۳ سفارش خرید و تجهیز هواپیما، دست پیدا کند.

مدیرعامل بوئینگ، دنیس مویلنبرگ، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی اعتراف کرد که این نمایشگاه هوانوردی، برای این شرکت جنبه به دست آوردن سفارش نخواهد داشت، اما فرصت خوبی برای این هواپیماساز آمریکایی خواهد بود تا به مشتریان و تامین‌کنندگان قطعات اطمینان دهند که بوئینگ در به پرواز بازگرداندن هواپیمای زمین‌گیر شده ۷۳۷ مکس، پیشرفت کرده است.

مویلنبرگ به سی‌ان‌بی‌سی گفت: مساله به پرواز بازگرداندن این هواپیما مهم‌ترین چیز در این نمایشگاه خواهد بود.

در طرف دیگر ماجرا، انتظار می‌رود رقیب دیرینه بوئینگ، ایرباس، با معرفی هواپیمای بدنه باریک جدید خود، ای ۳۲۱ اکس‌ال‌آر، اکثر سفارشات هواپیماهای جدید را به دست آورد. در روز اول نمایشگاه، شرکت ایر لیز که لیزینگ صدها هواپیما برای ایرلاین‌های سراسر جهان را به عهده دارد، سفارشی ۱۱ میلیارد دلاری برای خرید ۱۰۰ هواپیمای ایرباس ثبت کرد که از این تعداد، ۲۷ فروند آنها اکس‌ال‌آر هستند. البته کارشناسان این هواپیمای جدید ایرباس را هواپیمای پروفروش آینده می‌دانند و آن را جایگزینی واقعی برای ۷۵۷ به حساب می‌آورند که از لحاظ مصرف سوخت بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما