کدخبر: ۲۹۰۴۹۶ لینک کوتاه

معاون وزیر مسکن: خانه های ساخته شده در اراضی نیروهای مسلح به سایر بخشها هم تعلق می گیرد

اقتصاد نیوز: معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی سیاست دولت در طرح اقدام ملی مسکن ترکیب جمعیتی به جای تفکیک جمعیتی است و در اراضی آزاد شده از نیروهای مسلح از جمله طرح ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید برای نظامیان، سیار اقشار نیز برخوردار می شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ مازیار حسینی روز یکشنببه در مراسم امضای تفاهمنامه ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران که در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد گفت: قرار نیست در این واحدها فقط خانواده نیروهای مسلح زندگی کنند. گر چه اولین هدف ما این است که افسران جمهوری اسلامی ایران دغدغه مسکن نداشته باشند اما بعد از تکمیل ظرفیت و در صورت باقی ماندن مسکن بخشی از این خانه‌ها در اختیار سایر بخش‌ها قرار می‌گیرد تا ساختار فرهنگی در این خانه‌ها شکل درستی را به خود بگیرد.

وی گفت: هدف اصلی دولت در طرح اقدام ملی ایجاد جریان پایدار تولید مسکن و رسیدن به ساخت٤٠٠ هزار واحد مسکونی به خصوص در مناطقی است که از برنامه تولید مسکن جامانده اند و هدف دوم نیز تکمیل و بسته شدن پرونده مسکن مهر است.هدف سوم ما تأمین مسکن روستایی است و عمران روستاهای کشور چه در حوزه راه و چه در حوزه مسکن است که بر این اسای برنامه ساخت٢٠٠ هزار واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این طرح کلیک خورده است.

حسینی گفت: در این دولت بحث راه اندازی جریان پایدار تولید مسکن به عنوان سیاست اصلی مدنظر قرار گرفته است که تمام کشور از سواحل مکران تا سایر نقاط مرزی کشور را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم اراضی نیروهای مسلح است که در داخل شهرها قرار گرفته است و نوع نگاه‌ها به این فضاها باید تغییر کند.

معاون مسکن وزیر راه از مذاکرات چندین ماهه وزارت راه با وزارت دفاع خبر داد و نتیجه این مذاکرات را آزاد شدن بخشی از اراضی نیروهای مسلح برای ساخت مسکن اعلام کرد.

حسینی افزود: با استقبال خوب وزیر دفاع و آمدن پای کار عملیات ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی بعد از تشکیل کمیته اجرایی آغاز خواهد شد. معاون وزیر راه و شهرسازی نکته مهم این طرح را ترکیب جمعیتی به جای تفکیک جمعیتی اعلام کرد و گفت:

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند