کدخبر: ۲۹۰۵۲۶ لینک کوتاه

سومین عرضه اولیه در بورس تهران

اقتصادنیوز: بازار سرمایه امروز میزبان سومین عرضه اولیه سال ۱۳۹۸ است؛ به این ترتیب ۱۰ درصد از سهام شرکت سیمرغ در بازار دوم بورس عرضه اولیه شد.

 به گزارش قتصادنیوز به نقل از  ایسنا از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون بخشی از سهام دو شرکت جدید در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شده بود و امروز نیز بازار سرمایه میزبان سومین عرضه اولیه سال است.

به این ترتیب امروز ۱۰ درصد از سهام شرکت سیمرغ معادل ۱۳۰ میلیون از سهام این شرکت در بازار دوم بورس به روش ثبت سفارش عرضه شد. هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌توانستند ۴۰۰ سهم را در این عرضه اولیه برای خرید، سفارش گذاری کنند.

کف قیمت این سهم ۵۰۰ تومان و سقف قیمت آن ۵۱۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

این سهم در بخش «کشاورزی، شکار و فعالیت‌های خدماتی وابسته» در گروه «پرورش حیوانات» در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد سیمرغ عرضه شد.

محصولات این شرکت تخم‌مرغ خوراکی، جوجه یک روزه گوشتی، جوجه یک روزه تخم‌گذار، خوراک مرغ و پسته خشک است.

موضوع فعالیت اصلی شرکت عرضه شده در بورس، فعالیت‌های کشاورزی از قبیل زراعت، باغداری، دامپروری، مرغداری، جوجه کشی، تولید مرغ مادر، تخم مرغ، تبدیل، جور کردن و بسته بندی محصولات کشاورزی و تبدیل محصولات فرعی دام، واردات و صادرات تولیدات کشاورزی و تأمین سرمایه‌گذاری در سایر شرکت‌ها اعم از کشاورزی، تولیدی، بازرگانی، صنعتی است و فعالیت شرکت‌های فرعی تولید و تهیه مقوا، کارتن و ظروف مقوایی و کشت و تولید ذرت دانه‌ای و سایر نباتات علوفه‌ای به شمار می‌رود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند