کدخبر: ۲۹۰۸۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

زیان های عوارض جدید ۲۵ درصدی کالاهای چینی بر صنعت تکنولوژی آمریکا

اقتصاد نیوز: اگر دونالد ترامپ عوارض جدید ۲۵ درصدی را بر کالاهای چینی وضع کند ، به روز رسانی تجهیزات تکنولوژی مشتریان آمریکایی به تعویق می افتد یا از آن صرف‌نظر می‌کنند. به این ترتیب، موتور نوآوری آمریکا کند می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ اگر دونالد ترامپ عوارض جدید 25 درصدی را بر کالاهای چینی وضع کند ، به روز رسانی  تجهیزات تکنولوژی مشتریان آمریکایی به تعویق می افتد یا از آن صرف‌نظر می‌کنند. به این ترتیب، موتور نوآوری آمریکا کند می‌شود.

 دولت ترامپ آماده میشود بر 300 میلیارد دلار دیگر از واردات چین عوارض وضع کند. این در صورتی است که مذاکره بین رئیس جمهور چین و آمریکا برای پایان دادن به جنگ تجاری  انجام نگیرد.

 این دو کشور از جولای 2018 بر سر یک سری تقاضاهای آمریکا با هم در جنگ هستند . آمریکا می‌خواهد چین سیاستش را تغییر دهد تا از مالکیت فکری آمریکا دفاع کند و بازار چین برای شرکت‌های آمریکایی در دسترس تر باشد.

سیج چندلر ، معاون تجارت بین الملل انجمن تکنولوژی مصرف کنندگان گفت:«محصولات تکنولوژیکی مصرف کنندگان که شامل گوشی‌های همراه ، لپ تاپ، تبلت ، اسپیکر های هوشمند و کنسول های بازی می شود، 167 میلیارد دلار از آن 300 میلیارد دلار را تشکیل می دهد. یعنی بیشتر از نیمی از لیست هدف را».

 چندلر گفت اعمال این عوارض قیمت خرده فروشی گوشی همراه را به طور میانگین 70 دلار افزایش می دهد ، در حالیکه قیمت لپ تاپ 120 دلار و کنسول‌های بازی 56 دلار بالا میرود.

چندلر که انجمنش ارائه دهنده گروه های اصلی تکنولوژی مثل اپل ، فیسبوک، آلفابت، گوگل و اینتل است، گفت عوارض اعمال شده تاثیر فلج کننده ای خواهد داشت که به اقتصاد آمریکا هم سرایت میکند.

 وی گفت :« تکنولوژی در حال حاضر ستون اصلی بسیاری از صنایع دیگر است - از کشاورزی گرفته تا تولید کارخانه ای - مالیات بر تکنولوژی آسیبی فراتر از صنعت تکنولوژی خواهد داشت».

وین کرمر، موسس و مدیر جی لب آدیو، سازنده هدفون های بیسیم بلوتوث گفت:« عوارض وضع شده بر محصولاتی که 80 درصد تجارت ما را تشکیل می‌دهد، فاجعه بار است. ما مجبور می‌شویم کارکنان خود را کم کنیم و قیمت را برای مصرف کنندگان بالا ببریم».

 مدیران سایر صنایع - از تجهیزات غذایی گرفته تا محصولات مد و زیبایی - هم اعلام کردند به شدت به چین برای تولید وابسته هستند و برایشان بسیار سخت و هزینه بر است که زنجیره عرضه خود را به کشورهای دیگر منتقل کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند