کدخبر: ۲۹۱۰۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بدهی ۷۵ میلیاردی دانش‌آموختگان به صندوق رفاه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: مجموع بدهی‌های معوق دانش‌آموختگان به این صندوق حدود ۷۵ الی ۸۰ میلیارد تومان است و پرداخت هرچه سریعتر این بدهی‌ها به انجام خدمات بهتر به دانشجویان فعلی کمک می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر مطیعی عصر امروز در حاشیه بازدید دانشگاه حکیم سبزواری در جمع خبرنگاران گفت: در مجموع امسال 95 مورد از سراهای دانشجویی که به دلیل قدمت بالا نیازمند تعمیرات اساسی بوده‌اند، در دستور کار بازسازی و بهسازی قرار گرفته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه این سراها در سال تحصیلی جدید آماده استفاده دانشجویان می‌شود، افزود: حدود 95 میلیارد تومان اعتبارات دانشگاه‌ها و صندوق رفاه طی سال جاری برای بازسازی و بهسازی سراهای دانشجویی هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سراهای دانشجویی محل زیست آن‌ها محسوب می‌شود بنابراین نیازهای دانشجویان دراین سراها پیش‌بینی شده است.

مطیعی بیان کرد: احداث و تجهیز سراهای ورزشی برعهده صندوق رفاه دانشجویان نیست اما طرح‌هایی شامل ایجاد اتاق‌های تندرستی در این حوزه به صورت مشارکتی از صندوق، اداره کل امور تربیت‌بدنی دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه مجموع بدهی‌های معوق دانش‌آموختگان به صندوق رفاه دانشجویان حدود 75 الی 80 میلیارد تومان است، تصریح کرد: پرداخت هرچه سریعتر این بدهی‌ها به انجام خدمات بهتر به دانشجویان فعلی کمک می‌کند.

وی ادامه داد: در صندوق رفاه دانشجویان از دو منبع شامل بازپرداخت اقساط دانش‌آموختگان و اعتبارات برای اعطای تسهیلات به دانشجویان استفاده می‌شود.

مطیعی با تاکید براینکه با توجه به شرایط خاص کشور برای تامین منابع مالی تلاش می‌کنیم که حداکثر توان را برای کمک به دانشجویان به کار بگیریم، گفت: افزایش پرداخت تسهیلات به میزان حدود 10 الی 12 در سال تحصیلی آینده پیش‌بینی شده و از مجموع پرداخت تسهیلات حدود چهار نوع تسهیلات افزایش در نظر گرفته‌ایم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان یادآور شد: در سال تحصیلی گذشته حدود 370 میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان پرداخت شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند