کدخبر: ۲۹۱۳۳۱ لینک کوتاه

‌توصیه تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) به ائمه جمعه: از دخالت در فعالیت‌های تجاری و مالی بپرهیزید

اقتصادنیوز: تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) با تأکید بر پرهیز جدی ائمه جمعه از دخالت در فعالیت‌های تجاری و مالی گفت: نماز جمعه جزئی از جوهره دین اسلام بوده وباید از آن حراست کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد نماز جمعه و ائمه جمعه بخش‌های استان که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: طلاب و روحانیون باید سیره زندگی این امام همام را سرلوحه زندگانی خود قرار دهند و باید نظام اسلامی فرهنگی دینی مبتنی بر سیره این بزرگواران را در جامعه ترویج دهد.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) افزود: مردم در چهل‌ساله نخست انقلاب اسلامی به پیشرفت‌های قابل‌توجهی دست‌یافته و باید با الگو گرفتن و استفاده از بیانیه گام دوم انقلاب، به حرکت خود ادامه دهیم.

وی با اشاره به انهدام پهپاد آمریکایی توسط نیروهای ایران گفت: اگر این اتفاق در هر کشور دیگری رخ می‌داد تحولی به نفع دشمن بود، دشمن همواره در این چهل سال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به‌نظام اسلامی در حال حمله بوده است اما هرروز بر اقتدار نظام اسلامی افزوده می‌شود.

سعیدی با اشاره به سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران ابراز کرد: آبه شینزو در این سفر به دنبال انتقال پیام ترامپ به مقام معظم رهبری بود اما رهبری با مهندسی معکوس و برخوردی مقتدرانه سبب شدند که حتی این شخص نتوانست به سخن خود ادامه دهد.

امام‌جمعه قم در ادامه به بیان دستاوردهای عمرانی و فیزیکی دولت‌ها در ایران اسلامی پرداخت و تأکید کرد: انتخاب آزادانه مردم درصحنه سیاسی کشور و انتخابات رئیس‌جمهور و نمایندگان جزو ارزش‌های انقلاب هستند.

وی اتحاد ملل اسلامی در برابر معامله قرن را مصداق تولی و تبری دانست و افزود: داشتن تولی و تبری نسبت به دوستان و دشمنان جزو آموزه‌های دینی و مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است که در مسئله فلسطین مظلوم نیز صدق می‌کند.

سعیدی سم‌پاشی‌های صورت گرفته از سوی دشمنان برای از بین بردن استوانه بزرگ روحانیت را مورداشاره قرارداد و گفت: راه حل مقابله با چنین تهاجم‌هایی همراهی بیشتر مردم است.

تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) در پایان با تأکید بر پرهیز جدی ائمه جمعه از دخالت در فعالیت‌های تجاری و مالی خاطرنشان کرد: نماز جمعه جزئی از جوهره دین اسلام بوده وباید از آن حراست کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند