بازار کدامیک از فایل‌های مشاوران املاک پایتخت سکه است؟+جدول قیمت

کدخبر: 293518
اقتصادنیوز: مشاوران املاک مناطق مصرفی شهر تهران عنوان می‌کنند طی چند هفته گذشته بخش عمده معاملات منعقد شده در بنگاه‌ها، به واحدهای مسکونی به اصطلاح «ناقص» اختصاص داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز تحت تاثیر شرایط جدید بازار مسکن یعنی ادامه افزایش تدریجی قیمت واحدهای مسکونی بر خلاف عقب‌نشینی حجم گسترده‌ای از متقاضیان از بازار خرید و فروش، معدود متقاضیان باقی مانده در بازار برای خرید آپارتمان خود به ناگزیر محدوده منطقه انتخابی یا سایر شرایط انتخاب آپارتمان موردنظر خود را تغییر داده‌اند.

این گروه از متقاضیان که عمدتا خانه‌اولی‌های مجهز به وام صندوق یکم هستند با هدف خرید آپارتمان در مقطع کنونی سعی کرده‌اند از برخی اولویت‌های مدنظر خود برای انتخاب یک آپارتمان صرف نظر کنند. به‌عنوان مثال حذف یک یا چندمورد از امکانات یک واحد مسکونی همچون «پارکینگ»، «بالکن»، «دارا بودن آسانسور»، « نورگیر بودن» و... سبب می‌شود تا قیمت پیشنهادی مالک برای خرید آپارتمان نسبت به سایر آپارتمان‌های منطقه کاهش پیدا کند و به این ترتیب فاصله قیمت پیشنهادی خرید یک واحد مسکونی با بودجه تدارک دیده شده از سوی خریدار کاهش بیابد.

این رویداد طی یک ماه اخیر در برخی مناطق مصرفی شهر تهران قابل مشاهده بوده است.

به‌عنوان مثال بنگاه‌های املاک محدوده منطقه چهار پایتخت عنوان می‌کنند طی یک ماه گذشته تعداد قراردادهای منعقد شده مربوط به واحدهای مسکونی طبقه چهارم فاقد آسانسور نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است. به گفته آنها اگر تا سال گذشته بخش زیادی از متقاضیان در جست و جوی خرید خانه به این نوع آپارتمان‌ها اقبال کمتری نشان می‌دادند اما در حال حاضر تحت تاثیر شرایط جدید بازار، این گروه از فایل‌ها انتخاب گروه زیادی از خریداران است.

07-02

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید