کدخبر: ۲۹۳۵۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

اقتصادنیوز: مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از تاخیر صورت گرفته در آزادسازی سهام عدالت گفت: تا تعیین تکلیف این لایحه ما نمی‌توانیم کار خاصی در مورد آزادسازی این سهام انجام دهیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، طرح سهام عدالت در حالی از سال 1385 تا کنون در حال اجرا است که مطابق آن از محل سود سهام تخصیص‌یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت 10 سال تسویه شده است.

بر این اساس از سال 96 و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است.

ضمن این که قرار بود با پایان یافتن این مهلت 10 ساله از تسویه اقساط سهام عدالت، شرایط آزادسازی این سهام مهیا شده و طبق قانون مشمولان سهام عدالت باید از سال 96 اختیار سهام عدالت خود را برای خرید و فروش در دست می‌گرفتند؛ که با وجود این تاخیر دولت تدبیر و امید، آزادسازی این سهام و دادن حق قانونی به مشمولان در این زمینه تا به امروز چند ساله شده است.

بر این اساس سیدجعفر سبحانی، مشاور پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با انتقاد از معطلی 1.5 ساله لایحه آزادسازی سهام عدالت در مجلس گفته، تا تعیین تکلیف این لایحه ما نمی‌توانیم کار خاصی در مورد آزادسازی این سهام انجام دهیم.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: لایحه آزادسازی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس، کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون ویژه اصل 44 و کمیسیون‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود و برای بررسی این لایحه از نمایندگان سازمان خصوصی‌سازی، وزارت تعاون به صورت جسته و گریخته دعوت شده است.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند