تکلیف گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

کدخبر: 297256
اقتصاد نیوز: درستی از توزیع ۹۰ درصد گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی در بازار موبایل کشور خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه درباره وضعیت بازار موبایل گفت:  ۹۰ درصد گوشی های وارداتی با ارز دولتی، در بازار توزیع شده است و قرار بر این شد که مابه التفاوت نرخ گوشی‌هایی که با  ارز دولتی وارد شده اند با  ارز نیمایی، محاسبه و توزیع شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه ادامه داد: هم اکنون ۱۰۰ شرکت وارد کننده گوشی، نیاز بازار را تامین می کنند و تمام تلاشمان آن است که گوشی ارزان تر به دست مردم برسد.

درستی با اشاره به اینکه شرکت‌های دارای پروانه کسب تنها  می توانند اقدام به واردات کنند،گفت:  واردات این شرکت ها نه تنها باعث می شود بازار با کمبود گوشی مواجه نشود؛ بلکه قیمت ها روند کاهشی خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با  با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها و یا واردکنندگان، گوشی ها را برمبنای  نرخ ارز آزاد وارد کرده بودند، اظهار کرد: با افزایش نرخ ارز، قیمت گوشی‌ها نیز افزایش می یابد، همچنین باید با کاهش نرخ ارز هم قیمت ها کاهش یابد اما برخی از شرکت ها به بهانه  های واهی این موضوع را رعایت نمی کنند.

به گفته درستی، امیدواریم طی این هفته وضعیت و قیمت بازار موبایل روند بهتری به خود بگیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه  درباره تکلیف ۶۰۰ هزار گوشی به جا مانده در گمرک، افزود: بسیاری از این گوشی ها روانه بازار شدند و تنها تعداد معدودی از آنها در گمرک به جا مانده است.

درستی گفت: زمانی وضع بازار موبایل مشخص می شود که دست دلالان و سودجویان در بازار کوتاه شود  و امیدواریم همکاری دولت و اصناف  بازار روند بهتری به خود بگیرد.

 

 

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما