کدخبر: ۳۰۰۰۲۱ لینک کوتاه

چرا فایل‌های «رهن کامل» در بازار پایتخت کاهش یافت؟+جدول قیمت

اقتصادنیوز​در چند روز اخیر به شکل محسوسی از تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در بازار اجاره کاسته شده و اکنون کانون عرضه این گروه از فایل‌ها، آپارتمان‌های کوچک‌متراژ با مساحت کمتر از ۷۰ مترمربع است.

 به گزارش اقتصادنیوز، در حالی که طی هفته‌های گذشته تقریبا در تمام گروه‌های متراژی تعدادی از آپارتمان‌ها توسط موجران به شکل رهن و اجاره یا رهن کامل قابل تبدیل عرضه شده بود، اما به تدریج ذخیره این فایل‌ها به پایان رسیده و اکنون فقط در گروه آپارتمان‌های نقلی و کوچک‌متراژ به ویژه در نیمه شرقی تهران می‌توان واحدهای عرضه شده به‌صورت «رهن کامل» را یافت.

البته تعداد اندکی فایل در گروه آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ نیز در میان فایل‌های رهن کامل باقی مانده که این موارد اغلب به دلیل اینکه فراتر از توان مالی مستاجران بوده، همچنان نزد بنگاه‌ها باقی مانده است. واسطه‌ها می‌گویند علاوه بر واحدهایی که از ابتدا با ودیعه پیشنهادی برای رهن کامل فایل شده‌اند، تعدادی از آپارتمان‌های اجاری نیز به‌صورت قابل تبدیل به رهن کامل عرضه شده‌اند و دست متقاضیان اجاره آپارتمان برای تغییر در میزان ودیعه و اجاره ماهانه باز است. گفته می‌شود تعداد این نوع فایل‌ها با نزدیک شدن به پایان تابستان رفته رفته افزایش خواهد یافت.

07-02

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند