کدخبر: ۳۰۴۰۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آرامکو در اقدامی نادر ۱۲۰ هزار تن نفتا از اروپا می خرد

آرامکو در اقدامی نادر ۱۲۰ هزار تن نفتا از اروپا می خرد

اقتصاد نیوز: آرامکوی عربستان در اقدامی نادر حداقل ۱۲۰ هزار تن نفتا برای بارگیری از اروپا در ماه سپتامبر سفارش داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ آرامکوی عربستان در اقدامی نادر حداقل 120 هزار تن نفتا برای بارگیری از اروپا در ماه سپتامبر سفارش داده است. عربستان به دنبال پر کردن جای خالی عرضه نفت و محصولات نفتی خود پس از حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی این کشور است.

 طبق گزارش مرکز تحقیقات ریفینیتیو اویل، شرکت آرامکو کشتی بریتیش ریزولوشن را برای حمل 80 هزار تن نفتا از تواپسه روسیه در 17 سپتامبر اجاره کرده است.  60 هزار تن هم در 24 سپتامبر از الوسیس یونان سفارش داده است.

 اطلاعات نشان می دهد این ها اولین محموله های اروپایی هستند که از فوریه توسط آرامکو به آسیا فرستاده شده‌اند.

  به گفته یکی از تاجران، خرید محموله های اروپایی برای آرامکو معمول نیست ولی این شرکت کمبود A310دارد. وی اضافه کرد برخی محمولها هم قرار است به کره جنوبی فرستاده شوند.

A310  یک درجه نفتا است که از رأس تنوره عربستان می آید. آرامکو در این شهر پالایشگاه نفت و گاز دارد. 

 از زمان حمله به تاسیسات نفتی عربستان، بازار نفتای آسیا بی ثبات شده است. کره جنوبی در روز پنجشنبه نفتا را با حدود 10 دلار در هر تن گرانتر خریداری کرد. این بالاترین قیمت برای این محصول از می 2018 بود.

 صادرات ماهانه نفتای عربستان سعودی بین ژانویه تا اوت، 327 هزار تن بود که نصف صادرات نفتای امارات متحده عربی با یک میلیون تن هم نمی شود. ولی کاهش تولید عربستان بر بازار آسیا تاثیر می گذارد چون این قاره اصولاً با کمبود نفتا مواجه است.

 یک تاجر نفتای اروپایی گفت آرامکو مزایده ای را برای خرید 38 هزار تن محموله نفتا از مصر برای بارگیری در اواخر اکتبر در سوئز برده است.

 آرامکو همچنین قراردادی با مصر در اوایل سال میلادی جاری امضا کرده که طی آن در همین ماه 77 هزار تن نفتا دریافت می کند.

 علاوه بر محموله‌های اروپایی، آرامکو در همین هفته 60 هزار تن نفتا از شرکت هیندوستان پترولیوم هند خرید است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند